mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Powstaje drogowa część obwodnicy Pszczyny

Powstaje drogowa część obwodnicy Pszczyny

Z początkiem czerwca firma Strabag Sp. z o. o. rozpoczęła już oficjalnie budowę obwodnicy Pszczyny. Zakończył się tym samym trwający od 30 kwietnia br. – dnia podpisania umowy na budowę tej drogi – czas organizowania zaplecza budowy, rozmów z podwykonawcami i innych czynności niezbędnych do rozpoczęcia budowy.

Powstaje drogowa część obwodnicy Pszczyny
W rejonie skrzyżowania obwodnicy z DW 935 na granicy Pszczyny i gminy Suszec ekipy budowlane wyposażone w ciężki sprzęt, przystąpiły do odhumusowywania i rozpoczęły inne prace ziemne. Jednocześnie Strabag przystąpi do przebudowy linii energetycznych na drugim końcu obwodnicy, w rejonie budowanego przez firmę Mota Engil CE SA węzła obwodnicy z DK 1. Tu także ruszają prace ziemne. Według planów kierownictwa budowy firmy Strabag prowadzenie robót jednocześnie w dwóch miejscach, pozwoli zaangażować więcej ludzi i sprzętu, a tym samym pozwoli na sprawniejsze przeprowadzenie robót.

Po rozstrzygnięciu wszystkich trzech przetargów na budowę obwodnicy, można podsumować przewidywane koszty tej inwestycji. Mota Engil CE SA wybuduje węzeł obwodnicy z DK 1 za 52 mln zł, Strabag Sp. z o. o. obwodnicę za 53,9 mln złotych, zaś nadzór nad obydwoma budowami sprawuje MP Mosty Sp. z o. o. za prawie 998 tys. zł. Łącznie obwodnica kosztować będzie niemal 106,9 mln złotych. To koszt samej budowy. Do tej kwoty doliczyć należy jeszcze miliony złotych, jakie samorząd województwa wypłaci właścicielom działek zajętych pod drogę. W tej chwili trwa obliczanie wartości zajętych terenów, co należy do kompetencji administracji rządowej, w tym przypadku służb podległych wojewodzie – informuje Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach.

Podobne wiadomości:

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross