mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Powstaje drogowa część obwodnicy Pszczyny

Powstaje drogowa część obwodnicy Pszczyny

Z początkiem czerwca firma Strabag Sp. z o. o. rozpoczęła już oficjalnie budowę obwodnicy Pszczyny. Zakończył się tym samym trwający od 30 kwietnia br. – dnia podpisania umowy na budowę tej drogi – czas organizowania zaplecza budowy, rozmów z podwykonawcami i innych czynności niezbędnych do rozpoczęcia budowy.

Powstaje drogowa część obwodnicy Pszczyny
W rejonie skrzyżowania obwodnicy z DW 935 na granicy Pszczyny i gminy Suszec ekipy budowlane wyposażone w ciężki sprzęt, przystąpiły do odhumusowywania i rozpoczęły inne prace ziemne. Jednocześnie Strabag przystąpi do przebudowy linii energetycznych na drugim końcu obwodnicy, w rejonie budowanego przez firmę Mota Engil CE SA węzła obwodnicy z DK 1. Tu także ruszają prace ziemne. Według planów kierownictwa budowy firmy Strabag prowadzenie robót jednocześnie w dwóch miejscach, pozwoli zaangażować więcej ludzi i sprzętu, a tym samym pozwoli na sprawniejsze przeprowadzenie robót.

Po rozstrzygnięciu wszystkich trzech przetargów na budowę obwodnicy, można podsumować przewidywane koszty tej inwestycji. Mota Engil CE SA wybuduje węzeł obwodnicy z DK 1 za 52 mln zł, Strabag Sp. z o. o. obwodnicę za 53,9 mln złotych, zaś nadzór nad obydwoma budowami sprawuje MP Mosty Sp. z o. o. za prawie 998 tys. zł. Łącznie obwodnica kosztować będzie niemal 106,9 mln złotych. To koszt samej budowy. Do tej kwoty doliczyć należy jeszcze miliony złotych, jakie samorząd województwa wypłaci właścicielom działek zajętych pod drogę. W tej chwili trwa obliczanie wartości zajętych terenów, co należy do kompetencji administracji rządowej, w tym przypadku służb podległych wojewodzie – informuje Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach.

Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic