mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Powstaje łącznica Wieliczka ? Tarnów

Powstaje łącznica Wieliczka ? Tarnów

W najbliższych miesiącach autostradowy węzeł Wieliczka na obwodnicy Krakowa wzbogaci się o łącznicę relacji Wieliczka - Tarnów - właśnie rozpoczęła się jej budowa. Nowa droga o długości ponad pół kilometra będzie gotowa w połowie września br. Będzie dziewiątą łącznicą na węźle.

Powstaje łącznica Wieliczka ? Tarnów
Nowa łącznica będzie mierzyć prawie 512 m długości. Prace przy jej budowie ruszyły 8 czerwca. W pierwszej kolejności zostaną wykonane roboty przygotowawcze w zakresie rozbiórki istniejącej sieci uzbrojenia terenu, następnie będą wybudowane urządzenia infrastruktury technicznej, potem wykonawca przystąpi do budowy korpusu drogi z nawierzchnią i rowami, murem oporowym i ekranem akustycznym, a na koniec czeka go wykonanie makroniwelacji terenu, sadzenie drzew i wykonanie trawników.

Węzeł autostradowy zlokalizowany na skrzyżowaniu obwodnicy Krakowa (A4) z drogą krajową nr 4 oraz z ulicą Wielicką w Krakowie został wybudowany w latach 2000-2003 wraz z 2-kilometrowym odcinkiem autostradowej obwodnicy Krakowa. Był to wówczas największy węzeł autostradowy w Polsce - jego powierzchnia wynosi 26,76 ha. W ramach węzła powstało osiem łącznic o łącznej długości 8,5 km:

1/ Kraków - Tarnów (będzie wykorzystana dopiero po rozbudowaniu autostrady w kierunku wschodnim),
2/ Wieliczka - obwodnica,
3/ Kraków - obwodnica,
4/ obwodnica - Kraków,
5/ obwodnica - Wieliczka,
6/ Tarnów - Kraków (będzie wykorzystana dopiero po rozbudowaniu autostrady w
kierunku wschodnim),
7/ łącznica ulica Mała Góra - ulica Wielicka do Krakowa,
8/ łącznica ulica Wielicka od Krakowa - ulica Kosocicka.

Budowana właśnie łącznica relacji Wieliczka - Tarnów będzie więc dziewiątą łącznicą węzła, i po jej zbudowaniu łączna długość wszystkich łącznic na węźle będzie wynosić 9,0 km.

Inwestorem zadania jest krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Budownictwa Inżynieryjnego ENERGOPOL Sp. z o.o. Wartość kontaktu to 4.819.000,00 zł brutto.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Tak się buduje drogi!

auto motor i sport 0000-00-00

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Komentuj:

~wojciech 2009-06-11

taa amoze 1024 kb ?kogos tu pochrzaniło z ta miara:)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.