mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Powstaje łącznik autostrady z ekspresówką

Powstaje łącznik autostrady z ekspresówką

Rozpoczęła się realizacja kolejnego odcinka Łącznika Aglomeracyjnego autostrady A4 z drogą ekspresową S8 (droga wojewódzka Bielany – Łany – Długołęka). Prace mają potrwać do końca stycznia 2013 roku. Wartość inwestycji to prawie 22 mln zł.

Powstaje łącznik autostrady z ekspresówką

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu podpisała umowę z firmą Berger Bau na budowę ok. 1,7 km drogi wojewódzkiej od ul. Odrzańskiej w Łanach do drogi wojewódzkiej nr 455 wraz z budową ronda na przecięciu z ul. Strachocińską we Wrocławiu. Zadanie jest wpisane do Wieloletniego Programu Inwestycyjnego jako „Budowa drogi wojewódzkiej od drogi krajowej nr 94 do drogi nr 455 wraz z ich węzłami”.

Obecnie budowany pierwszy odcinek Łącznika Aglomeracyjnego A4-S8 ma ponad 5,6 km i jest to najtrudniejszy technicznie fragment całej inwestycji. Skanska S.A. - wykonawca - rozpoczęła prace od ul. Stawowej w Siechnicach, a zakończy na ul. Odrzańskiej w Łanach. W ubiegłym roku, 16 listopada wmurowano kamień węgielny pod budowę mostu na Odrze, który powstaje w Łanach.

W Wieloletnim Programie Inwestycyjnym dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013 na realizację Łącznika Aglomeracyjnego A4-S8 łącznie zarezerwowano 785 mln zł. 392 mln zł pochodzić ma z budżetu województwa, 94 mln zł - z Regionalnego Programu Operacyjnego i 299 mln zł z innych źródeł, w tym unijnych. Długość całej trasy, która w przyszłości połączy autostradę A4 z drogą  ekspresową S8 do Warszawy, wyniesie 38 km.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 132 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic