mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Powstaje łącznik autostrady z ekspresówką

Powstaje łącznik autostrady z ekspresówką

Rozpoczęła się realizacja kolejnego odcinka Łącznika Aglomeracyjnego autostrady A4 z drogą ekspresową S8 (droga wojewódzka Bielany – Łany – Długołęka). Prace mają potrwać do końca stycznia 2013 roku. Wartość inwestycji to prawie 22 mln zł.

Powstaje łącznik autostrady z ekspresówką

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu podpisała umowę z firmą Berger Bau na budowę ok. 1,7 km drogi wojewódzkiej od ul. Odrzańskiej w Łanach do drogi wojewódzkiej nr 455 wraz z budową ronda na przecięciu z ul. Strachocińską we Wrocławiu. Zadanie jest wpisane do Wieloletniego Programu Inwestycyjnego jako „Budowa drogi wojewódzkiej od drogi krajowej nr 94 do drogi nr 455 wraz z ich węzłami”.

Obecnie budowany pierwszy odcinek Łącznika Aglomeracyjnego A4-S8 ma ponad 5,6 km i jest to najtrudniejszy technicznie fragment całej inwestycji. Skanska S.A. - wykonawca - rozpoczęła prace od ul. Stawowej w Siechnicach, a zakończy na ul. Odrzańskiej w Łanach. W ubiegłym roku, 16 listopada wmurowano kamień węgielny pod budowę mostu na Odrze, który powstaje w Łanach.

W Wieloletnim Programie Inwestycyjnym dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013 na realizację Łącznika Aglomeracyjnego A4-S8 łącznie zarezerwowano 785 mln zł. 392 mln zł pochodzić ma z budżetu województwa, 94 mln zł - z Regionalnego Programu Operacyjnego i 299 mln zł z innych źródeł, w tym unijnych. Długość całej trasy, która w przyszłości połączy autostradę A4 z drogą  ekspresową S8 do Warszawy, wyniesie 38 km.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Samochody z napędem 4x4 – bezpieczny układ

auto motor i sport 0000-00-00

8 aut w Alpach. Zasypane śniegiem górskie drogi i samochód z napędem na obydwie osie - taka zima sprawia frajdę. Cztery napędzane koła zapewniają nie tylko lepszą trakcję, ale i większe bezpieczeństwo. Sprawdzamy na co który system stać.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Vision X - premiera w Genewie
Skoda Vision X - premiera w Genewie
Już w marcu startuje salon motoryzacyjny w Genewie. Podczas imprezy zadebiutuje koncepcyjna Skoda Vision X. To zapowiedź kolejnego SUV-a w gamie czeskiego producenta.