mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Powstaje najdłuższy most w Polsce

Powstaje najdłuższy most w Polsce

Dobiega końca budowa najdłuższego w Polsce mostu na Wiśle o długości prawie dwóch kilometrów. Most powstaje w ciągu autostrady A1 koło Grudziądza. -  Jeszcze w tym roku będzie można przejechać autostradą z Gdańska do Torunia.  Prace przy moście przez Wisłę przebiegają zgodnie z harmonogramem – zapewnił minister infrastruktury Cezary Grabarczyk.

Powstaje najdłuższy most w Polsce
Jest już gotowa nitka mostu, której betonowanie w środkowej części zakończyło się na początku kwietnia. W maju ma być gotowa druga nitka przeprawy przez rzekę. Prowadzone będą jeszcze prace przy jednym przyczółku, a także roboty wykończeniowe na moście, w tym m.in. wykonanie odwodnienia, oświetlenia, nawierzchni i balustrad.

Przeprawa składa się z trzech części: dwóch estakad dojazdowych po obu stronach rzeki i mostu głównego o długości 400 metrów, złożonego z dwóch skrajnych przęseł o długości 110 m i przęsła środkowego o długości 180 m. Płyta nośna mostu opiera się na dwóch podporach w korycie rzeki, a także na dwóch podporach na obszarze zalewowym.

Estakady wykonano tzw. metodą nasuwową, tzn. betonowe segmenty przęseł o długości 24 metrów nasuwano z obu stron rzeki ku środkowi przy użyciu siłowników hydraulicznych. Środkową część mostu wykonano tzw. metodą nawisową, polegającą na betonowaniu na miejscu z użyciem rusztowań.

Autostrada A1 z Gdańska do Torunia o długości 152 kilometrów powstaje w systemie koncesyjnym. Od jesieni 2008 r. eksploatowany jest już 90-kilometrowy odcinek autostrady z Rusocina k. Gdańska do Nowych Marz k. Grudziądza. Do końca 2011 r. do ruchu zostanie oddany odcinek Grudziądz - Toruń.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Komentuj:

~Amber One 2011-04-21

I co można...? Można szkoda tylko tych prepychanek z andi itp uz byśmy dawno pomykali

~marek 2011-04-19

W każdym kierunku będą po 2 pasy plus pas awaryjny z możliwością przerobienia w przyszłosci pasa awaryjnego na pełnowymiarowy trzeci pas. W przyszłości moga byc więc 2 x po 3 pasy bez pasa awaryjnego. Wszystkiem mosty i wiadukty na A1 z Gdańska do Torunia są zaprojektowane w ten sposób na przyszłościową rozbudowę.

~liczba pasów? 2011-04-19

Wie ktoś może ilę będzie miała pasów jedna jezdnia 2 czy 3 pasy (nie licząc awaryjnego)? A może 4 ?? (chociaż to nie możliwe)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.