mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Powstaje najdłuższy most w Polsce

Powstaje najdłuższy most w Polsce

Dobiega końca budowa najdłuższego w Polsce mostu na Wiśle o długości prawie dwóch kilometrów. Most powstaje w ciągu autostrady A1 koło Grudziądza. -  Jeszcze w tym roku będzie można przejechać autostradą z Gdańska do Torunia.  Prace przy moście przez Wisłę przebiegają zgodnie z harmonogramem – zapewnił minister infrastruktury Cezary Grabarczyk.

Powstaje najdłuższy most w Polsce
Jest już gotowa nitka mostu, której betonowanie w środkowej części zakończyło się na początku kwietnia. W maju ma być gotowa druga nitka przeprawy przez rzekę. Prowadzone będą jeszcze prace przy jednym przyczółku, a także roboty wykończeniowe na moście, w tym m.in. wykonanie odwodnienia, oświetlenia, nawierzchni i balustrad.

Przeprawa składa się z trzech części: dwóch estakad dojazdowych po obu stronach rzeki i mostu głównego o długości 400 metrów, złożonego z dwóch skrajnych przęseł o długości 110 m i przęsła środkowego o długości 180 m. Płyta nośna mostu opiera się na dwóch podporach w korycie rzeki, a także na dwóch podporach na obszarze zalewowym.

Estakady wykonano tzw. metodą nasuwową, tzn. betonowe segmenty przęseł o długości 24 metrów nasuwano z obu stron rzeki ku środkowi przy użyciu siłowników hydraulicznych. Środkową część mostu wykonano tzw. metodą nawisową, polegającą na betonowaniu na miejscu z użyciem rusztowań.

Autostrada A1 z Gdańska do Torunia o długości 152 kilometrów powstaje w systemie koncesyjnym. Od jesieni 2008 r. eksploatowany jest już 90-kilometrowy odcinek autostrady z Rusocina k. Gdańska do Nowych Marz k. Grudziądza. Do końca 2011 r. do ruchu zostanie oddany odcinek Grudziądz - Toruń.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 78 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Komentuj:

~Amber One 2011-04-21

I co można...? Można szkoda tylko tych prepychanek z andi itp uz byśmy dawno pomykali

~marek 2011-04-19

W każdym kierunku będą po 2 pasy plus pas awaryjny z możliwością przerobienia w przyszłosci pasa awaryjnego na pełnowymiarowy trzeci pas. W przyszłości moga byc więc 2 x po 3 pasy bez pasa awaryjnego. Wszystkiem mosty i wiadukty na A1 z Gdańska do Torunia są zaprojektowane w ten sposób na przyszłościową rozbudowę.

~liczba pasów? 2011-04-19

Wie ktoś może ilę będzie miała pasów jedna jezdnia 2 czy 3 pasy (nie licząc awaryjnego)? A może 4 ?? (chociaż to nie możliwe)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic