mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Powstaje najwyższy most w Polsce

Powstaje najwyższy most w Polsce

Prace przy montażu want na Moście Rędzińskim pod Wrocławiem osiągnęły półmetek. Osiemdziesiąta wanta zawisła na moście. Do zawieszenia pozostało dokładnie 80 następnych. Prace przy montażu want na najwyższym moście w Polsce rozpoczęły się w drugiej połowie marca.

Powstaje najwyższy most w Polsce
Montaż want rozpoczął się od najkrótszych lin, czyli 65 metrowych. Osiemdziesiąta wanta ma już 170 metrów, zaś najdłuższe będą miały nawet 275 m długości.. Żaden inny most w Polsce nie jest wyposażony w tak wielką ilość lin. Ich montaż wymaga niebywałej precyzji, gdyż wanty będą podtrzymywać obie jezdnie autostrady. Jedna wanta będzie musiała utrzymać ciężar 1650 ton. Praca przy podwieszaniu mostu prowadzona jest w trybie dwuzmianowym, 7 dni w tygodniu. Rozpoczyna się o 4 rano od pomiarów geodezyjnych, w których za pomocą wiązki  laserowej wymierza się położenie każdej wanty. W nocy zaś trwają prace przygotowawcze do ich montażu następnego dnia. W ciągu dnia, przy odpowiednich  warunkach atmosferycznych montowane są jednocześnie 4 wanty. Na moście pracuje blisko pół tysiąca ludzi. Oprócz podwieszania want prowadzone są jednocześnie inne prace, tj. układanie kap chodnikowych, montaż instalacji elektrycznych, odwodnienia, itp. Przez kilkanaście dni warunki atmosferyczne nie pozwalały na prace przy wantach. Silne wiatry uniemożliwiały prace na wysokościach. Do końca maja wszystkie wanty zostaną podwieszone do mostu.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A8
Audi A8
Cena podstawowa już od: 409 000 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Komentuj:

~Kuba 2011-04-30

Redaktorze. Want będzie 180, a nie 160. Czasami może warto by było sprawdzić informacje, a nie ślepo robić Ctrl+C, Ctrl+P. Dlatego pisanie z takim przekonaniem, że to dokładnie połowa jest lekką niekompetencją z waszej strony.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.