mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Powstaje najwyższy most w Wielkopolsce

Powstaje najwyższy most w Wielkopolsce

Od blisko roku na północy Wielkopolski drogowcy budują obwodnicę Wyrzyska. Tym, co wyróżnia obwodnicę Wyrzyska, jest licząca 246 m długości estakada nad doliną Łobżonki, objętej obszarem chronionego krajobrazu.

Powstaje najwyższy most w Wielkopolsce
Koryto rzeczki ma ledwie kilka metrów średnicy, ale przebiega w głębokiej dolinie, którą drogowcy postanowili pokonać mostem wspartym na betonowych podporach o wysokości od 10 do 17 m.

Licząca blisko 8 km trasa, która ominie miasteczko, stanie się częścią drogi ekspresowej S10 (dziś Wyrzysk przecina droga krajowa nr 10 Piła-Bydgoszcz). Droga będzie się zaczynała od zachodu węzłem Łobżenica i kończyła po wschodniej stronie węzłem Wyrzysk. W obrębie tych dwupoziomowych skrzyżowań obwodnica będzie miała dwie jezdnie, na pozostałym odcinku - jedną. Cała obwodnica Wyrzyska ma być oddana do ruchu pod koniec roku. Koszt tego przedsięwzięcia to około 170 mln zł.

Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

~Byłem, widziałem 2009-06-05

Podpory mają 17m, do tego dochodzi konstrukcja = razem daje to 24m. Zgoda, na nizinach robi wrażenie! Jednak w Polsce rzadko buduje się takie konstrukcje! Szkoda, że tylko jedna nitka - drugiej, choć przewidziano miejsce, pewno w ciągu najbliższych 20 lat się nie wybuduje. A szkoda! Co do obwodnicy NAkkła - to zgoda, wy,maga przebudowy. Już w momencie budowy (ok.5 lat temu) wszyscy się dziwili, że wybrano tak kolizyjny projekt! Już wtedy w Polsce budowało się na DK raczej obwodnice ze skrzyżowaniami bez kolizyjnymi.

~Roman z Bydgoszczy 2009-05-23

S-5 oraz S-10 będą mieć wspólne odcinki jako obwodnica Bydgoszczy. W lokalnej bydgoskiej prasie są już informacje ,czyli decyzja zapadła - wreszcie !.Teraz prosimy o szybkie przystąpienie do pracy. Pana prezydenta Bydgoszczy oraz radę miejską prosimy aktualnie o pełne poparcie w jak najszybszym przygotowaniu i przeprowadzeniu inwestycji, pomimo że nie jest to wariant o który tak bardzo walczyli. Lepsza taka droga niż żadna.

~maras49 2009-05-22

na nizinie 17 m podpory robią wrażenie - dla mnie w gorach 25-32 to normalka. pozdro i grat.

~romek 2009-05-21

Estakada robi wrazenie.S10 modernizowana jest skokami,przydało by sie opracowanie projektowe na cały ocinek az do Bydgoszczy.GDDKiA w Bydgoszczy powinna rozpoczac juz prace projektowe na tym odcinku.Obwodnica Nakła wykonana chyba 5 lat temu z jenopoziomowymi skrzyzowaniami wymaga gruntownej przebudowy.Z info otrzymanej od przez internet dynamicznej GDDKiA w Szczecinie wynika ze ostro sie biora za odcinek od Stargardu Szczecinskiego do Piły .Brakuje takiej informacji z Bydgoszczy.Ministerstwo Infrastruktury powinno skoordynowac te działania w celu przyspieszenia prac organizacyjnych.W ogóle GDDKiA w Bydgoszczy przezywac bedzie gorace dni S5 w powijakach a 2012 tuz tuz.Chyba trzeba wzmocnic ta placówkę

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.