mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Powstaje nowe przejście graniczne w Dołhobyczowie

Powstaje nowe przejście graniczne w Dołhobyczowie

Zakończył się pierwszy etap budowy infrastruktury drogowego przejścia granicznego w Dołhobyczowie.Kolejne obiekty kubaturowe i liniowe osobowej części tego przejścia granicznego będą realizowane sukcesywnie w 2010 r. i następnych latach, natomiast budowę części towarowej (dla samochodów ciężarowych do 3,5 t) planuje się po 2013 roku. Łączny koszt budowy osobowej części przejścia w Dołhobyczowie wraz z pierwszym jej wyposażeniem jest szacowany na około 158 milionów złotych.

Powstaje nowe przejście graniczne w Dołhobyczowie

Pierwsze prace budowlano-montażowe na granicy rozpoczęto w lipcu br. Wartość robót oszacowano na kwotę ok. 24,5 mln zł.

Budowa przejścia granicznego w Dołhobyczowie jest bardzo dużym i kosztownym przedsięwzięciem inwestycyjnym, między innymi ze względu na to, że zgodnie z zawartym porozumieniem międzyrządowym, cała infrastruktura przejścia ma być zbudowana przez stronę polską (na polskim terytorium).


Podobne wiadomości:

Droga S19 z unijnym dofinansowaniem

Droga S19 z unijnym dofinansowaniem

Polskie drogi 2016-02-19

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Komentuj:

~casp 2010-07-08

Szybszą trasą jest Zamość -> Hrubieszów -> Mircze -> Dołhobyczów. Ta droga (lub Hrubieszów -> Kryłów -> Dołhobyczów) ma zostać przebudowana, czyli znacząco zmniejszy sie ilość dziur :)

~casp 2010-07-08

Przejście jest tzn będzie na granicy POLSKO - UKRAIŃSKIEJ. Położenie Dołhobyczowa to ok 80km za wschód od Zamościa, ok. 55km od Tomaszowa Lubelskiego i około 30km od Hrubieszowa.

~Marek 2010-01-07

Dobre pytanie: gdzie to jest? To jest pomiędzy Zamościem a Sokalem,ale dojazd z obu stron nie jest dobry,zwłaszcza po polskiej stronie,bo prowadzi np.trasą Zamość- Komarów - Tyszowce- Mircze- Dołhobyczów.Mówi Ci to coś?

janles62 2010-01-03

jadąc od Przemysla czy Zamościa gdzie to jest !??

~bromex 2009-12-31

Podpowiedź dla tych którym nie chce się sprawdzać... to przejście graniczne Polska - Ukraina :-)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross