mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Powstaje nowy most na Warcie w ciagu S8

Powstaje nowy most na Warcie w ciagu S8

Budowana jest nowa przeprawa przez rzeke Wartę w województwie łódzkim. Obiekt jest częścią 5 odcinka realizacyjnego drogi ekspresowej S8 Łódź - Walichnowy, który ma zostać oddany do ruchu na przełomie 2014 i 2015 roku.

Powstaje nowy most na Warcie w ciagu S8
Własnie zakończono ważny etap prac. Nowy most połączył dwa brzegi Warty. - Dotychczas robotnicy budujący tę wielka przeprawę (łączna długość blisko 1000 metrów) musieli korzystać z łodzi, co przy rwącym nurcie Warty nie było sprawę prostą. W tej chwili mają zadanie zdecydowanie ułatwione. Prace przy budowie mostu prowadzone było w sposób nietypowy. Rozpoczęto je na obu brzegach rzeki i kontynuowano do chwili, kiedy obie części spotkały się nad lustrem wody z milimetrową dokładnością. Przy pracach posiłkowano się kilkoma różnymi technologiami. Trzy przęsła od strony zachodniej, czyli od Sieradza wykonano tradycyjną metodą deskowań stacjonarnych. 12 przęseł od wschodu, czyli od strony Łodzi o łącznej długości niema 615 metrów powstało przy zastosowaniu systemu MSS. Polega on na użyciu specjalnego urządzenia formującego, pozwalającego na przemieszczanie konstrucji deskowania na kolejne przęsło bez konieczności jej podpierania. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu specjalnych wózków jezdnych i siłownikow hydraulicznych. Całość opiera się na belkach stalowych opartych na systemie kratownic. Jeszcze inna metodę tzw. "traweler" zastosowano przy budowie prawie 100 metrowego przęsła łączącego oba brzegi rzeki. W tym przypadku stosowany jest specjalny wózek, podpierany przez istniejący już segment ustroju nośnego. Zadaniem wózka jest deskowanie, pozycjonowanie geometryczne nowego segmentu i utrzymanie mokrego betonu do czasu scalenia się z wykonanym uprzednio elementem - informują pracownicy łódzkiego oddziału GDDKiA.

Podobne wiadomości:

S19 - trwają intensywne prace

S19 - trwają intensywne prace

Polskie drogi 2017-06-11

Rusza drugi etap przetargu na budowę fragmentu trasy Via Carpatia z Lublina do Kraśnika – poinformował pod koniec tygodnia wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. W tym roku zostanie podpisana umowa na wykonanie prac, które potrwają 36 miesięcy.

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Renault Captur po faceliftingu - poznaj polskie ceny
Renault Captur po faceliftingu - poznaj polskie ceny

Miejski crossover Renault przeszedł lifting i właśnie wkracza do polskich salonów. Przy tej okazji poznaliśmy oficjalny, polski cennik. Auto będzie dostępne z czterema silnikami w pięciu wersjach wyposażenia.