mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Powstaje nowy most na Widawce w ciągu DW 480

Powstaje nowy most na Widawce w ciągu DW 480

W miejscowości Klęcz nad rzeką Widawką (woj. łódzkie), trwają roboty związane z budową mostu i jego dojazdów. Inwestycja w ciągu drogi nr 480, która ruszyła pod koniec ubiegłego roku zakończy się w październiku.  Koszt inwestycji wyniesie prawie 11,77 mln zł.

Powstaje nowy most na Widawce w ciągu DW 480
Pod koniec 2010 r. drogowcy wykonali wycinkę drzew oraz pracę w zakresie robót energetycznych. Trwają roboty w branży wodno- kanalizacyjnej. Kolejnym etapem będzie rozbiórka i budowa nowego obiektu mostowego, dojazdów i oświetlenia. Droga wzbogaci się również o zjazdy oraz zatoki autobusowe.
Dwuprzęsłowy, nowy most o konstrukcji żelbetowej-sprężonej klasy „A", będzie miał długość 55,70 m. i szerokość 12,68 m.

Wykonawcą robót jest konsorcjum: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych S.A i Przedsiębiorstwo Usług Technicznych INTERCOR Sp. z o.o.

Na czas budowy mostu wprowadzono zmiany w organizacji ruchu. Obowiązuje zakaz wjazdu pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej powyżej 8 t. oraz objazdy (szczegółowe informacje na stronie internetowej Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi w zakładce utrudnienia w ruchu).

Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.