mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Powstaje nowy most na Widawce w ciągu DW 480

Powstaje nowy most na Widawce w ciągu DW 480

W miejscowości Klęcz nad rzeką Widawką (woj. łódzkie), trwają roboty związane z budową mostu i jego dojazdów. Inwestycja w ciągu drogi nr 480, która ruszyła pod koniec ubiegłego roku zakończy się w październiku.  Koszt inwestycji wyniesie prawie 11,77 mln zł.

Powstaje nowy most na Widawce w ciągu DW 480
Pod koniec 2010 r. drogowcy wykonali wycinkę drzew oraz pracę w zakresie robót energetycznych. Trwają roboty w branży wodno- kanalizacyjnej. Kolejnym etapem będzie rozbiórka i budowa nowego obiektu mostowego, dojazdów i oświetlenia. Droga wzbogaci się również o zjazdy oraz zatoki autobusowe.
Dwuprzęsłowy, nowy most o konstrukcji żelbetowej-sprężonej klasy „A", będzie miał długość 55,70 m. i szerokość 12,68 m.

Wykonawcą robót jest konsorcjum: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych S.A i Przedsiębiorstwo Usług Technicznych INTERCOR Sp. z o.o.

Na czas budowy mostu wprowadzono zmiany w organizacji ruchu. Obowiązuje zakaz wjazdu pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej powyżej 8 t. oraz objazdy (szczegółowe informacje na stronie internetowej Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi w zakładce utrudnienia w ruchu).

Podobne wiadomości:

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

„Tak dla S14” - powstało stowarzyszenie

„Tak dla S14” - powstało stowarzyszenie

Polskie drogi 2017-05-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic