mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Powstaje nowy most w Woli Jachowej

Powstaje nowy most w Woli Jachowej

W województwie świętokrzyskim rozpoczęłą się budowa nowego mostu w Woli Jachowej w ciągu DK 74. Stary most uszkodzony został w roku ubiegłym po nawałnicy deszczowej. Ruch odbywa się obecnie mostem tymczasowym.

Powstaje nowy most w Woli Jachowej
Projekt nowego mostu w ciągu drogi krajowej nr 74 powstał w pierwszej połowie roku 2014, a sam obiekt zostanie zrealizowany do końca tego roku. Inwestycja realizowana jest w systemie zaprojektuj i buduj, co oznacza, że ten sam wykonawca opracował projekt i zbuduje nowy most. Ponadto przeprowadzi rozbiórkę uszkodzonego obiektu, a po wybudowaniu w jego miejscu nowego mostu, również dokona rozbiórki obiektu tymczasowego, po którym aktualnie odbywa się ruch. Nowy most będzie miał długość około 18 metrów i będzie o około 10 metrów dłuższy od uszkodzonego obiektu. Obiekt będzie miał konstrukcję jednoprzęsłową betonową sprężoną, posadowiony będzie na palach wielkośrednicowych. To sprawi, że most będzie bardziej odporny na skutki nagłych przyborów wód w rzece. Jezdnia będzie miała dwa pasy ruchu po 3,5 metra szerokości. Po obu stronach wykonane zostaną chodniki dla pieszych o około półtorametrowej szerokości.

Przypomnijmy – konstrukcja mostu w Woli Jachowej w ciągu drogi krajowej nr 74 została uszkodzona po nawałnicach deszczowych w czerwcu 2013 roku. Obiekt został zamknięty, a po niezbędnych badaniach i wzmocnieniach warunkowo dopuszczony do ruchu tylko pojazdów do 3,5 tony, pozostałe samochody skierowano na objazdy. W grudniu 2013 oddany został do ruchu most tymczasowy, z którego mogą korzystać już wszystkie pojazdy. Tym samym podróżujący drogą krajową nr 74 nie muszą od grudnia korzystać z objazdów. Most tymczasowy zostanie rozebrany dopiero w 2015 roku po wybudowaniu docelowego obiektu.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny odcinek

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny...

Polskie drogi 2017-07-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando