mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Powstaje obwodnica Radomia

Powstaje obwodnica Radomia

Trwa budowa obwodnicy Radomia. Intensywne roboty realizowane są przy kładce dla pieszych na wysokości ulicy Witkacego. Na kilku odcinkach nowej trasy drogowcy montują ekrany akustyczne.

Powstaje obwodnica Radomia
- Od kilkunastu dni trwa gruntowna przebudowa "siódemki" na wysokości ronda. Z ruchu wyłączony jest wschodni pas drogi. Wykonawca zerwał z niego starą nawierzchnię, ułożył nową podbudowę i lada chwila przystąpi do układania masy bitumicznej. Jednocześnie na drodze zjazdowej z wiaduktu, którą docelowo wszystkie pojazdy jadące od strony Krakowa będą zjeżdżały do tego ronda, trwa montaż ekranów akustycznych. Ruch na "siódemce" w kierunku Radomia odbywa się obecnie drugim, nieprzebudowanym jeszcze pasem, natomiast jadący w kierunku Krakowa są kierowani na drogę odbarczającą, którą wybudowaliśmy na wysokości ronda, po zachodniej stronie trasy E77. Na początku sierpnia nasz wykonawca przejdzie z robotami na drugi pas "siódemki" i wówczas kierowcy jadący w stronę Radomia będą już korzystali z jezdni biegnącej wokół nowego ronda. Ruch na południe kraju będzie odbywał się do zakończenia robót bez zmian - informuje Dariusz Dębski, rzecznik prasowy radomskiego MZDiK.

Kilkanaście dni temu rozpoczęło się wdrażanie programu naprawczego dotyczącego kładki dla pieszych powstającej na wysokości ulicy Witkacego. Mostowcy pracują obecnie przy budowie pochylni od strony Prędocinka. Gotowe są wszystkie podpory, kończy się układanie szalunków pod pomost.

Na odcinku obwodnicy Radomia między aleją Grzecznarowskiego a Wyścigową jeden z podwykonawców montuje betonowe płyty ekranów akustycznych. Od strony zabudowań będą one jeszcze dodatkowo malowane.
Tematy w artykule: mazowieckie inwestycje drogowe Radom

Podobne wiadomości:

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.