mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Powstaje północna obwodnica Nowej Soli

Powstaje północna obwodnica Nowej Soli

Trwają prace przy budowie obwodnicy Nowej Soli. Mimo, ze część prac musiała poczekać ze względu na prace archeologiczne mieszkańcy mogą liczyć, że za rok dzięki obwodnicy samochody ominą wąskie uliczki w centrum w miasta.

Budowa obwodnicy Nowej Soli ruszyła w sierpniu 2006 roku i zgodnie z harmonogramem prace mają trwać dwa lata. Nowobudowana część obwodnicy Nowej Soli (północne obejście) jest przedłużeniem zrealizowanego w latach 1995-98 r. południowego odcinka obwodnicy. W przyszłości stanowić będzie fragment drogi ekspresowej S3.

Koszt przygotowania inwestycji wyniósł ok. 14,5 mln zł. Drogę klasy „S” długości 15,2 km i nośności 115 kN/oś buduje konsorcjum: PBK „ABM” Sp. z o.o. Legnica/PRD Lubartów S.A./PPRM S.A. Płock za kwotę 137,7 mln zł.

Trasa biegnie od istniejącego węzła „Racula” przez m. Niedoradz do zrealizowanego już południowego obejścia Nowej Soli. W miejscu połączenia części północnej z południową powstaje dwupoziomowy węzeł drogowy „Nowa Sól”, a w okolicach Niedoradza pas włączenia i wyłączenia umożliwiający skomunikowanie obwodnicy z istniejącą drogą krajową nr 3.

W ramach tej inwestycji powstaną 2 mosty (przez rzekę Śląska Ochla i przez rzekę Czarna Struga) i 7 wiaduktów. Wszystkie obiekty zostały zaprojektowane z myślą o dobudowie w przyszłości drugiej jezdni drogi szybkiego ruchu S-3.


Przeczytaj także:

Objazdy w Gorzowie jeszcze przez wakacje (2007-04-06)

Lubuska S3 coraz bliżej (2007-02-15)

Obwodnica Sulechowa (2007-11-15)

 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 3
Mazda 3
Cena podstawowa już od: 68 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Komentuj:

~osska 2007-05-31

okejjjjj daje 2,50 ja pierwszy!

~lekki 2007-05-31

tak gratulacje

~adam V 2007-05-31

Co panstwo sadzicie o koniecznosci wprowadzenia minimalnego ograniczenia predkosci na takich drogach jednojezdniowych? W niektorych krajach obowiazuje minimalna predkosc 10km/h nizej niz maksymalna, czyli jezeli maksymalna jest 90km/h to minimalna jest 80km/h, i Policja ostro kaze! Ja sadze na takich drogach to powinno byc, by wyeliminowac koniecznosc wyprzedzania

~Dam 2007-05-30

Tu akurat od razu jest pełny profil 2/2. Nie wiem skąd wiadomości że będzie jednojezdniowa ??? Informacja o (pół)węźle "Niedoradz" jeszcze nie świadczy o tym, a jedynie o wykonaniu połaczenia z dotychczasową jezdnią DK-3, która po oddaniu obwodnicy będzie służyć tylko do ruchu lokalnego w randze co najwyżej d.wojewódzkiej. Pozdrawiam

~w616 2007-05-30

Tymbardziej, że ta droga jest priorytetem, w dodatku obciazenie ne tej drodze jest naprawde duże, a oni tutaj pakują jednojezdniową i sie podniecają. To akurat problemu nie rozwiaze bo i tak trzeba bedzie sie wlec samochód za samochodem, a jeszcze jak sie wpieprzy jakas ciezarówka to juz masakra wiec bezkolizyjne skrzyzowania akurat nic nie wskurają. Wygody i bezpieczenstwa zadnego. Ciekawe tylko kto przyciął kase z unii za drugą jezdnie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando