mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Powstaje rondo w Wąbrzeźnie

Powstaje rondo w Wąbrzeźnie

Rozpoczęły się główne prace przy budowie ronda na styku wąbrzeskiej obwodnicy z ulicą Kętrzyńskiego. Trwa układanie asfaltu na tymczasowych jezdniach (tzw. by-pasy). Utrzymają one przejezdność dróg  podczas trwania inwestycji. Warto zachować tam szczególną ostrożność.

Powstaje rondo w Wąbrzeźnie
- Obecne rozwiązanie było już w momencie budowy obwodnicy traktowano jako przejściowe. Budowę ronda uniemożliwiały wówczas tory kolejowe wzdłuż ul. Kętrzyńskiego. Tereny kolejowe po nieczynnej linii łączącej dworzec kolejowy z centrum miasta udało się przejąć gminie w ostatnich latach. To otworzyło drogę do zrealizowania tej inwestycji. Koszt inwestycji to 2,1 mln zł - wyjaśnia dyrektor ZDW w Bydgoszczy, Mirosław Kielnik.

Inwestycja jest możliwa dzięki zagwarantowaniu przez samorząd województwa dodatkowych środków na modernizację dróg. W zakres zadania w Wąbrzeźnie wchodzą między innymi roboty rozbiórkowe, wycinka drzew i krzewów kolidujących z inwestycją i budowa nowych fragmentów dróg dojazdowych wraz z wyspą centralną. Chodniki zostaną wykonane z betonowej kostki. Konieczna była także przebudowa krótkiego odcinka gazociągu. Rondo zostanie otoczone kamienną opaską, ułatwiającą manewry pojazdom ciężarowym. Wokół ronda powstanie nowe oświetlenie oraz kanalizacja deszczowa. Zakończenie prac zaplanowano na przełom czerwca i lipca. Do tej pory wykonywane były prace przy przełożeniu części kolidującego uzbrojenia podziemnego.

Zadanie realizuje firma Skanska, która złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu.

Ronda swoją konstrukcją ograniczają prędkość jazdy oraz zapewniają kierującym lepszą widoczność innych uczestników ruchu, dzięki czemu wydatnie podnoszą poziom bezpieczeństwa. Dla wielu kierowców stanowią też charakterystyczne punkty odniesienia.  W Wąbrzeźnie na obwodnicy funkcjonują już trzy ronda (na wysokości Chełmińskiej, Mikołaja z Ryńska, Wolności).

Podobne wiadomości:

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

Polskie drogi 2016-05-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.