mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Powstaje rondo w Wąbrzeźnie

Powstaje rondo w Wąbrzeźnie

Rozpoczęły się główne prace przy budowie ronda na styku wąbrzeskiej obwodnicy z ulicą Kętrzyńskiego. Trwa układanie asfaltu na tymczasowych jezdniach (tzw. by-pasy). Utrzymają one przejezdność dróg  podczas trwania inwestycji. Warto zachować tam szczególną ostrożność.

Powstaje rondo w Wąbrzeźnie
- Obecne rozwiązanie było już w momencie budowy obwodnicy traktowano jako przejściowe. Budowę ronda uniemożliwiały wówczas tory kolejowe wzdłuż ul. Kętrzyńskiego. Tereny kolejowe po nieczynnej linii łączącej dworzec kolejowy z centrum miasta udało się przejąć gminie w ostatnich latach. To otworzyło drogę do zrealizowania tej inwestycji. Koszt inwestycji to 2,1 mln zł - wyjaśnia dyrektor ZDW w Bydgoszczy, Mirosław Kielnik.

Inwestycja jest możliwa dzięki zagwarantowaniu przez samorząd województwa dodatkowych środków na modernizację dróg. W zakres zadania w Wąbrzeźnie wchodzą między innymi roboty rozbiórkowe, wycinka drzew i krzewów kolidujących z inwestycją i budowa nowych fragmentów dróg dojazdowych wraz z wyspą centralną. Chodniki zostaną wykonane z betonowej kostki. Konieczna była także przebudowa krótkiego odcinka gazociągu. Rondo zostanie otoczone kamienną opaską, ułatwiającą manewry pojazdom ciężarowym. Wokół ronda powstanie nowe oświetlenie oraz kanalizacja deszczowa. Zakończenie prac zaplanowano na przełom czerwca i lipca. Do tej pory wykonywane były prace przy przełożeniu części kolidującego uzbrojenia podziemnego.

Zadanie realizuje firma Skanska, która złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu.

Ronda swoją konstrukcją ograniczają prędkość jazdy oraz zapewniają kierującym lepszą widoczność innych uczestników ruchu, dzięki czemu wydatnie podnoszą poziom bezpieczeństwa. Dla wielu kierowców stanowią też charakterystyczne punkty odniesienia.  W Wąbrzeźnie na obwodnicy funkcjonują już trzy ronda (na wysokości Chełmińskiej, Mikołaja z Ryńska, Wolności).

Podobne wiadomości:

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mitsubishi Grand Lancer - nie dla Europy
Mitsubishi Grand Lancer - nie dla Europy
Dobra wiadomość jest taka, że Mitsubishi finalnie nie uśmierciło swojego kompakta. Na rynku pojawi się model Grand Lancer, ale nie będzie dostępny dla klientów w Europie. Zamiast tego pojawi się na wybranych rynkach w Azji.
Odgadnij model Odgadnij model