mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Powstał nowy węzeł w Opolu

Powstał nowy węzeł w Opolu

W Opolu powstał nowy węzeł komunikacyjny (ulica Niemodlińska). Całkowita wartość projektu to ponad 18,5 mln zł. Inwestycja zapewni bezkolizyjny przejazd nad linią kolejową E-30 relacji Bytom-Opole-Wrocław.

Powstał nowy węzeł w Opolu

31 października 2006 r. została przeprowadzona kontrola obowiązkowa przez Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego oraz odbiór oznakowania docelowego węzła. W tym samym dniu po godz. 17.00 węzeł komunikacyjny przy ulicy Niemodlińskiej w Opolu został udostępniony mieszkańcom w ramach rozruchu technologicznego.

Projekt realizowany w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego uzyskał dofinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w wysokości około 75%.

Realizacja węzła komunikacyjnego zapewnia bezkolizyjny przejazd nad linią kolejową E-30 relacji Bytom-Opole-Wrocław, stanowiącą korytarz transportowy łączący Europę Zachodnią z Ukrainą i Rosją, przewidziany do ruchu pociągów z prędkością 160 km/h.

Przeczytaj także:

Trwają prace nad ostatnim etapem obejścia Opola (2006-07-26)

Rozmowy opolsko – czeskie (2006-05-29)


Podobne wiadomości:

Koniec remontu autostrady A4

Koniec remontu autostrady A4

Polskie drogi 2016-06-22

Remont na A4 - koniec trzeciego etapu

Remont na A4 - koniec trzeciego etapu

Polskie drogi 2016-05-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji
S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji
Oto jeden z najbardziej wyczekiwanych odcinków dróg w Polsce. Trasa ekspresowa S7 z Warszawy do Grójca uzupełni sieć w centralnej Polsce. Niebawem ruszy jego realizacja, a minister infrastruktury i budownictwa liczy na zakończenie budowy przed terminem.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech