mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Powstaną kolejne MOP-y na A4

Powstaną kolejne MOP-y na A4

Powstaną kolejne Miejsca Obsługi Podróżnych przy autostradzie A4. GDDKiA ogłosiła właśnie przetarg na zagospodarowanie trzech MOP-ów przy autostradzie A4, na odcinku Zgorzelec-Krzyżowa.

Powstaną kolejne MOP-y na A4
Do 30 października 2009 r. firmy mogą składać wnioski w pierwszym etapie przetargu na „dzierżawę nieruchomości zlokalizowanych w ciągu autostrady A4 Zgorzelec-Krzyżowa”. GDDKiA planuje podpisanie umowy na początku 2010 roku. Umowa będzie obowiązywała 20 lat.

Przedmiotem postępowania jest wybudowanie, wyposażenie oraz prowadzenie Miejsca Obsługi Podróży o funkcji wypoczynkowej i usługowej wyposażonego m.in. w stację benzynową oraz motel.

GDDKiA zakłada, że stacje benzynowe powstaną już 12 miesięcy po podpisaniu umowy, po 18 miesiącach powstaną restauracje, a po 24 miesiącach ma być gotowy motel.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~ssh 2009-09-03

@Mar Na A4 z Wrocławia do GOPu przetargi na MOPy są już rostrzygnięte i chyba budowy już się rozpoczęły.

~Mar 2009-09-02

Najwyrazniej zostalem zle zrozumiany: pytalem dlaczego nie rozpisuje sie PRZETARGOW wczesniej, z zastrzezeniem rozpoczecia kontraktu z chwila oddania drogi do ruchu. Na A4 Wroclaw - GOP dalej nie ma Mop-ow a to juz kilka lat.

~ssh 2009-09-02

@a to bardzo proste Coś taka wiejska ta twoja ironia. Przetargów na MOP nie można ogłaszać dla nieistniejącej drogi, bo: - to nielegalne - budowa drogi trwa dłużej niż budowa infrastruktury na MOPach (bo na to dokładnie są przetargi) - jest ryzyko że: MOPy będą gotowe przed ukończeniem drogi, budowa drogi się opóźni i MOPy będą gotowe przed ukończeniem drogi, a co za tym idzie: - nastąpią roszczenia finansowe od dzierżawców gotowych MOPów które nie mogą być użytkowane Poza tym GDDKIA od dzierżawców MOPów pobiera oprócz "czynszu" część z wpływów z MOPów, a także funkcjonowanie MOPów jest jednym z wymagań aby można było pobierać opłaty na autostradzie. Gwarantuję ci, że jak tylko zaczną działać wprowadzone zostaną opłaty. Tak bardzo ci przeszkadza, że możesz jeździć za darmo? Masz więcej tej swojej ironii?

~a to bardzo proste 2009-09-02

przterag na droge mowi ze drofga bedzie w 2012, wiec robimy przetarg na Mopy, no i pytania a) jak dojechac do MOPa jak nie ma drogi? b) co bedzie jak MOP powstanie szybciej niz droga, jak dojedziesz na big maca? wiec musi droga najpierw BYC, a ponizej mozemy miec przy niej MOP. ot cala logika ps. to oczywiscie ironicznie, jkaby sie ktos nie polapal

~Markowy 2009-09-01

Czy ktos wie dlaczego przetargow na Mop-y nie rozpisuje sie wczesniej tak aby byly gotowe niedlugo po otwarciu drogi ?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.