mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Powstaną obwodnice w opolskim

Powstaną obwodnice w opolskim

Opolski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad opracował harmonogram prac związanych z budową obwodnic w województwie opolskim na lata 2007-2013. Na budowę ponad 75 kilometrów obwodnic oddział zarezerwował 1.182 mld zł.

Powstaną obwodnice w opolskim
Najwięcej środków zarezerwowanych na najbliższe lata w budżecie GDDKiA przeznaczonych zostanie na budowę obwodnicy Olesna w ciągu drogi krajowej nr 11. Projekt obwodnicy południowej forsowanej przez GDDKiA otrzyma poparcie ministerstwa środowiska i tym samym będzie realizowany w kolejnych latach. Wartość inwestycji, związanej z budową 23 km obwodnicy wyniesie prawie 500 mln zł. W planach jest także budowa 3,8 km obwodnicy w Bąkowie, której budowa kosztować ma ponad 45 mln zł.

Kolejną planowaną inwestycją będzie budowa obwodnic Kędzierzyna-Koźla. Powstać mają dwie nitki obwodnicy, północna i południowa. Obwodnica powstanie w ciągu drogi krajowej nr 40. Południowa nitka o długości prawie 5 km pochłonie 183 mln zł (wysoki koszt spowodowany koniecznością budowy mostu), natomiast północna o długości 12 km będzie kosztować 175 mln zł. W ciągu drogi krajowej nr 40 powstanie także obwodnica Głogówka o długości 4,7 km za prawie 50 mln zł.

Obwodnicy doczekają się także ośrodki położone przy drodze krajowej nr 46 Kielce - Kłodzko. Opolski odcinek tej drogi zostanie przebudowany w trzech miejscach: w Nysie (12 km), Niemodlinie (5 km) i Myślinie (3,5 km). W przypadku Myśliny trwają już ostatnie przygotowania do realizacji inwestycji, natomiast w Niemodlinie trwają jeszcze dyskusje na temat wyboru wariantu przebiegu nowej drogi. Opolski oddział GDDKiA zamierza przeznaczyć na te inwestycje około 200 mln zł.
 
Ostatnie z zaplanowanych na lata 2007-2013 inwestycji to realizacja trzeciego etapu budowy obwodnicy Prudnika (3,5 km za 4 mln zł) oraz budowa obwodnicy Praszki (3,3 km za 31 mln zł).

Podobne wiadomości:

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Obwodnica Brodnicy gotowa - czeka na odbiory

Obwodnica Brodnicy gotowa - czeka na odbiory

Polskie drogi 2016-06-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kia Picanto X-Line już dostępna
Kia Picanto X-Line już dostępna
Najmniejszy model w gamie Kia debiutuje w polskich salonach w zupełnie nowej wersji X-Line. Auto wyposażono w podniesione zawieszenie i "terenowe" dodatki.