mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Powstanie dwujezdniowa S7 Chęciny – Jędrzejów

Powstanie dwujezdniowa S7 Chęciny – Jędrzejów

Powstanie kolejny odcinek drogi ekspresowej S7 w regionie świętokrzyskim. Tym razem fragment popularnej „siódemki” będzie realizowany od węzła Chęciny do węzła Jędrzejów. Nowa dwujezdniowa droga ekspresowa będzie miała długość ok. 21,5 km i połączy wybudowaną obwodnicę Kielc z istniejącą obwodnicą wschodnią Jędrzejowa.

Powstanie dwujezdniowa S7 Chęciny – Jędrzejów
W ramach budowy powstaną trzy dwupoziomowe węzły drogowe: „Tokarnia”, „Brzegi”, „Mnichów”, a także infrastruktura zapewniająca bezpieczeństwo podróżujących jak również związana z ich obsługą tj. dwa miejsca obsługi podróżnych: MOP „Smyków” i MOP „Podlesie”. Wybudowane zostaną także obiekty zapewniające dogodne warunki migracji zwierząt, w tym samodzielne przejścia dla zwierząt dużych i przepusty dla zwierząt mniejszych, oraz inne urządzenia ochrony środowiska. Powstanie również sieć dróg dojazdowych umożliwiająca obsługę przyległych nieruchomości. Wykonawca w ramach robót przebuduje urządzenia techniczne kolidujące z budową drogi ekspresowej takie jak linie telekomunikacyjne, sieci i urządzeń elektroenergetyczne, gazociągi, sieci wodociągowe, kanalizację deszczową, kanalizację sanitarną, urządzenia melioracyjne, urządzenia infrastruktury kolejowej i oświetlenie.

Podobne wiadomości:

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Komentuj:

~jandrogowy 2013-10-31

widać krakowska dyrekcja gddkia nie jest zainteresowana przygotowaniem inwestycji na swoim terenie w zakresie S7 - przeciez droga ekspresowa z krakowa do granicy wojewodztwa miala zostac zrealizowana w tej perspektywie unijnej, w tym czasie swietokrzyski oddzial przygotowal dokumentację pod realizacje i dlatego działa. Poki co cieszmy sie ze dziury zalatali na wyjezdzie z krakowa :P

~Jabol 2013-10-10

kolego piszecie o wylocie z Krakowa, kto decyduje o kolejności. już odpowiadam. Wojewoda małopolski to widocznie pierdoła, skoro rządzi już tyle lat i nic nie zrobił w tym kierunku. Masz ci kolejność......

~warszawiak 2013-10-01

@X: Całkowicie się zgadzam, wielokrotnie pisałem m.in. na tym portalu, że obecnie na trasie Kraków-Kielce njaważniejsze jest wyprowadzenie ruchu z Krakowa przynajmniej z obwodnicą Słomnik włącznie. O tym najważniejszym odcinku jest niestety cisza. Tak apropo, jest też ogłoszony przetarg na odcinek S7 od obwodnicy Jędrzejowa do granicy wojwództwa świętokrzyskiego. Jak zaczną już budować odcinki na płd i na płn od Jędrzejowa, to oby tylko nie zostawili na części w/w obwodnicy jednej jezdni bez dobudowania drugiej. Znowu byśmy mieli ładny kawałek ekspresówki z wąskim gardłem w środku, a nasi "wspaniali" decydenci drogowi takie rzeczy robić świetnie potrafią; np S3 i obwodnice Gorzowa i Międzyrzecza.

~x 2013-09-30

Kto decyduje o kolejności budowanych dróg?!? Przecież ten odcinek nie jest priorytetem, bo jeździ się tam całkiem nieźle. Dlaczego nie skupić się najpierw na wyjeździe z Krakowa np. do Słomnik?

~Watson 2013-09-30

O tym że będzie to wiadomo od dawna ale kiedy??

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.