mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Powstanie dwujezdniowa S7 Chęciny – Jędrzejów

Powstanie dwujezdniowa S7 Chęciny – Jędrzejów

Powstanie kolejny odcinek drogi ekspresowej S7 w regionie świętokrzyskim. Tym razem fragment popularnej „siódemki” będzie realizowany od węzła Chęciny do węzła Jędrzejów. Nowa dwujezdniowa droga ekspresowa będzie miała długość ok. 21,5 km i połączy wybudowaną obwodnicę Kielc z istniejącą obwodnicą wschodnią Jędrzejowa.

Powstanie dwujezdniowa S7 Chęciny – Jędrzejów
W ramach budowy powstaną trzy dwupoziomowe węzły drogowe: „Tokarnia”, „Brzegi”, „Mnichów”, a także infrastruktura zapewniająca bezpieczeństwo podróżujących jak również związana z ich obsługą tj. dwa miejsca obsługi podróżnych: MOP „Smyków” i MOP „Podlesie”. Wybudowane zostaną także obiekty zapewniające dogodne warunki migracji zwierząt, w tym samodzielne przejścia dla zwierząt dużych i przepusty dla zwierząt mniejszych, oraz inne urządzenia ochrony środowiska. Powstanie również sieć dróg dojazdowych umożliwiająca obsługę przyległych nieruchomości. Wykonawca w ramach robót przebuduje urządzenia techniczne kolidujące z budową drogi ekspresowej takie jak linie telekomunikacyjne, sieci i urządzeń elektroenergetyczne, gazociągi, sieci wodociągowe, kanalizację deszczową, kanalizację sanitarną, urządzenia melioracyjne, urządzenia infrastruktury kolejowej i oświetlenie.

Podobne wiadomości:

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Polskie drogi 2017-08-05

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Komentuj:

~jandrogowy 2013-10-31

widać krakowska dyrekcja gddkia nie jest zainteresowana przygotowaniem inwestycji na swoim terenie w zakresie S7 - przeciez droga ekspresowa z krakowa do granicy wojewodztwa miala zostac zrealizowana w tej perspektywie unijnej, w tym czasie swietokrzyski oddzial przygotowal dokumentację pod realizacje i dlatego działa. Poki co cieszmy sie ze dziury zalatali na wyjezdzie z krakowa :P

~Jabol 2013-10-10

kolego piszecie o wylocie z Krakowa, kto decyduje o kolejności. już odpowiadam. Wojewoda małopolski to widocznie pierdoła, skoro rządzi już tyle lat i nic nie zrobił w tym kierunku. Masz ci kolejność......

~warszawiak 2013-10-01

@X: Całkowicie się zgadzam, wielokrotnie pisałem m.in. na tym portalu, że obecnie na trasie Kraków-Kielce njaważniejsze jest wyprowadzenie ruchu z Krakowa przynajmniej z obwodnicą Słomnik włącznie. O tym najważniejszym odcinku jest niestety cisza. Tak apropo, jest też ogłoszony przetarg na odcinek S7 od obwodnicy Jędrzejowa do granicy wojwództwa świętokrzyskiego. Jak zaczną już budować odcinki na płd i na płn od Jędrzejowa, to oby tylko nie zostawili na części w/w obwodnicy jednej jezdni bez dobudowania drugiej. Znowu byśmy mieli ładny kawałek ekspresówki z wąskim gardłem w środku, a nasi "wspaniali" decydenci drogowi takie rzeczy robić świetnie potrafią; np S3 i obwodnice Gorzowa i Międzyrzecza.

~x 2013-09-30

Kto decyduje o kolejności budowanych dróg?!? Przecież ten odcinek nie jest priorytetem, bo jeździ się tam całkiem nieźle. Dlaczego nie skupić się najpierw na wyjeździe z Krakowa np. do Słomnik?

~Watson 2013-09-30

O tym że będzie to wiadomo od dawna ale kiedy??

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
BMW zapowiada bardziej wyczynowe wersje swoich modeli
BMW zapowiada bardziej wyczynowe wersje swoich modeli
Dobre wieści dla fanów szybkiej jazdy - szefowie marki z Monachium otwarcie mówią o rozbudowie gamy modelowej spod znaku M.