mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Powstanie kładka nad "Zakopianką" w Gaju

Powstanie kładka nad "Zakopianką" w Gaju

Jeszcze w tym roku w miejscowości Gaj nad drogą krajową nr 7 powstanie kładka dla pieszych. Za miesiąc poznamy firmę, która zrealizuje tą inwestycję.

Powstanie kładka nad
Chęć wybudowania kładki dla pieszych nad "Zakopianką" w miejscowości Gaj zgłosiło dwanaście firm. Najniższą cenę zaoferowała Skanska, która chce zrealizować inwestycję za ponad 5,8 mln zł, natomiast najwyższą cenę, ponad 8,9 mln zł i najkrótszą 5-letnią gwarancję zaproponowała firma Mostmarpal. Aż 10 na 12 firm zadeklarowało 8-letni okres gwarancyjny. Teraz trwać będzie badanie ofert i do miesiąca, jeżeli nie będzie dodatkowych okoliczności i zapytań, poznamy wykonawcę kładki dla pieszych.
 
W ramach inwestycji, oprócz wybudowania samej kładki dla pieszych, powstaną dojścia do kładki, odwodnienie liniowe i ogrodzenie oddzielające wizualnie dojścia do kładki, od istniejącego budynku. Zbudowana zostanie również kanalizacja deszczowa, odwodnienie powierzchniowe, sieć elektroenergetyczna , doziemna sieć kablowa, stacja transformatorowa, przebudowany słup linii napowietrznej średniego napięcia oraz sieć teletechniczna i gazowa.

Inwestycja powstaje w miejscu uznanym przez przedstawicieli mieszkańców i samorząd za bardzo niebezpieczne i priorytetowe pod względem poprawy bezpieczeństwa pieszych. Dzięki możliwości przechodzenia ponad drogą bezpieczeństwo pieszych wzrośnie. Przejście kładką dostępne będzie także dla osób niepełnosprawnych, co zapewnią windy. Ze względu na brak miejsca i górzyste ukształtowanie terenu nie można tu budować podjazdów dla wózków.

Po ukończeniu inwestycji będzie to trzecie, bezkolizyjne przejście dla pieszych nad DK7, na odcinku niecałych 2,5 km w gminie Mogilany. Piesi mogą też korzystać z wiaduktu w Mogilanach z obustronnymi chodnikami oraz z kładki dla pieszych oddalonych od wiaduktu o 750 metrów (również w Mogilanach).

Podobne wiadomości:

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.