Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Powstanie kładka nad "Zakopianką" w Gaju

Powstanie kładka nad "Zakopianką" w Gaju

Jeszcze w tym roku w miejscowości Gaj nad drogą krajową nr 7 powstanie kładka dla pieszych. Za miesiąc poznamy firmę, która zrealizuje tą inwestycję.

Powstanie kładka nad
Chęć wybudowania kładki dla pieszych nad "Zakopianką" w miejscowości Gaj zgłosiło dwanaście firm. Najniższą cenę zaoferowała Skanska, która chce zrealizować inwestycję za ponad 5,8 mln zł, natomiast najwyższą cenę, ponad 8,9 mln zł i najkrótszą 5-letnią gwarancję zaproponowała firma Mostmarpal. Aż 10 na 12 firm zadeklarowało 8-letni okres gwarancyjny. Teraz trwać będzie badanie ofert i do miesiąca, jeżeli nie będzie dodatkowych okoliczności i zapytań, poznamy wykonawcę kładki dla pieszych.
 
W ramach inwestycji, oprócz wybudowania samej kładki dla pieszych, powstaną dojścia do kładki, odwodnienie liniowe i ogrodzenie oddzielające wizualnie dojścia do kładki, od istniejącego budynku. Zbudowana zostanie również kanalizacja deszczowa, odwodnienie powierzchniowe, sieć elektroenergetyczna , doziemna sieć kablowa, stacja transformatorowa, przebudowany słup linii napowietrznej średniego napięcia oraz sieć teletechniczna i gazowa.

Inwestycja powstaje w miejscu uznanym przez przedstawicieli mieszkańców i samorząd za bardzo niebezpieczne i priorytetowe pod względem poprawy bezpieczeństwa pieszych. Dzięki możliwości przechodzenia ponad drogą bezpieczeństwo pieszych wzrośnie. Przejście kładką dostępne będzie także dla osób niepełnosprawnych, co zapewnią windy. Ze względu na brak miejsca i górzyste ukształtowanie terenu nie można tu budować podjazdów dla wózków.

Po ukończeniu inwestycji będzie to trzecie, bezkolizyjne przejście dla pieszych nad DK7, na odcinku niecałych 2,5 km w gminie Mogilany. Piesi mogą też korzystać z wiaduktu w Mogilanach z obustronnymi chodnikami oraz z kładki dla pieszych oddalonych od wiaduktu o 750 metrów (również w Mogilanach).

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
„Drift mode” w Mercedesach AMG
„Drift mode” w Mercedesach AMG
Producent ze Stuttgartu pozazdrościł rozwiązania znanego z nowego Focusa RS. Tryb wspomagający driftowanie będzie dostępny w nowej generacji Mercedesa E63 AMG, który pojawi się na rynku już w przyszłym roku.