mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Powstanie kolejna obwodnica w Podlaskiem

Powstanie kolejna obwodnica w Podlaskiem

Budowę obwodnicy Wasilkowa (podlaskie) w ciągu drogi krajowej nr 19 na odcinku Święta Woda – Sochonie będzie realizować konsorcjum firm Strabag z Warszawy i Strabag SA z Austrii. Koszt budowy ponad 5 km odcinka wyniesie 97,7 mln zł.

Powstanie kolejna obwodnica w Podlaskiem

Konsorcjum Strabag sp. z o.o. w Warszawie i Strabag AG z Austrii wygrały przetarg w którym brało udział osiem konsorcjów z kraju i zagranicy. Najdroższa oferta wynosiła 151 mln zł. Zanim jednak GDDKiA podpisze kontrakt z wykonawcą musi otrzymać pozwolenie na budowę obwodnicy od wojewody podlaskiego.

Obwodnica Wasilkowa koło Białegostoku w ciągu drogi krajowej nr 19, ma mieć 5 km długości. Ma połączyć miejscowości Św. Woda i Sochonie, a przez to odciążyć Wasilków z ruchu ciężarówek jadących do polsko-białoruskiego przejścia granicznego w Kuźnicy. Na obwodnicy ma powstać 5 wiaduktów, most i tunel dla pieszych.

W latach 2007-2013 w Podlaskiem ma powstać ok. 350 km dróg – będą kosztować ponad 11 mld złotych. W ramach inwestycji powstanie m.in. obwodnica Augustowa (fragment trasy S8 między Białymstokiem a Budziskiem), południowa i północna obwodnica Białegostoku (ta druga ma być oddana do użytku po 2013 r.), trasa Białystok-Jeżewo oraz trasa S19 z Białegostoku do Lublina. Realizacja planów musi jednak zyskać przychylność zarówno ekologów, jak i mieszkańców terenów, przez które mają przebiegać drogi.

Przeczytaj także:

Jest wykonawca obwodnicy Augustowa (2007-01-31)

Prezydent za obwodnicą zachodnią Suwałk (2006-12-20)

Za sześć lat ekspresówka Warszawa-Białystok (2006-11-17)

S-19 'Jedna droga - cztery kraje' (2006-10-27)

 


Podobne wiadomości:

Jest wykonawca obwodnicy Augustowa

Jest wykonawca obwodnicy Augustowa

Polskie drogi 2007-01-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.