mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Powstanie kolejny odcinek S3

Powstanie kolejny odcinek S3

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o podpisaniu, w dniu 22 stycznia bieżącego roku, umowy na budowę 28 km odcinka drogi ekspresowej S3 od węzła Klucz do węzła Pyrzyce.

Powstanie kolejny odcinek S3
W siedzibie warszawskiego oddziału GDDKiA podpisano kontrakt na budowę odcinka drogi ekspresowej S3 Szczecin – Gorzów Wielkopolski. Wykonawcą inwestycji będzie konsorcjum firm Hermann Kirchner GmbH, Hermann Kirchner Polska Sp. z o.o., Max Bögl GmbH & CO.KG, Energopol Szczecin S.A. i Josef Möbius Bau-Aktiengesellschaft. Odcinek ma zostać wybudowany w ciągu 24 miesięcy od daty rozpoczęcia prac. Koszt inwestycji to 667 mln zł. Projekt jest współfinansowany z Funduszu Spójności.

Zakres inwestycji obejmuje budowę dwujezdniowego, 28 km odcinka drogi ekspresowej o prędkości projektowej 100 km/h i maksymalnym obciążeniu 115 kN na oś. Powstaną 3 węzły dwupoziomowe: Klucz, Gryfino i Pyrzyce, 29 obiektów inżynierskich w tym 10 wiaduktów w ciągu drogi ekspresowej i 19 nad drogą ekspresową, 77 przepustów drogowych z blachy stalowej oraz z rur żelbetowych, 9 przejść dla zwierząt, oraz jeden obwód utrzymania drogi – OU „Pyrzyce”. Zostanie także wybudowane oświetlenie, doprowadzone media do miejsc obsługi podróżnych, przebudowane drogi boczne, wykonane drogi dojazdowe, wybudowana kanalizacja deszczowa, oznakowanie pionowe i poziome oraz ekrany akustyczne i zieleń izolacyjna. Cała kolidująca infrastruktura techniczna zostanie przebudowana.

Planowana droga stanowi fragment trasy międzynarodowej E65, leżącej w transeuropejskim korytarzu transportowym. S3 prowadzi południkowo od zespołu portów morskich Świnoujście-Szczecin na północny, wzdłuż zachodniej granicy kraju do granicy z Czechami. Obecnie jedynie krótkie odcinki trasy posiadają status drogi ekspresowej. Są to: Goleniów - Rzęśnica, Sulechów - Racula, obwodnice Gorzów Wielkopolskiego, Międzyrzecza, Nowej Soli i Wolina oraz 20 km drogi w okolicy Polkowic i Lubina. 11 października 2007 roku rozpoczęła się budowa odcinka Pyrzyce – Myślibórz, natomiast 11 stycznia bieżącego roku przekazano plac budowy na odcinku węzeł Myślibórz - węzeł Gorzów Północ.

Podobne wiadomości:

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~osskaa 2008-01-23

Czyli jak dobrze rozumiem, za moment cały odcinek S3 ze Szczecina do Gorzowa będzie już w budowie? no to teraz panowie drogowcy spinajcie jaja do odcinka Gorzów- Legnica, to przecież nie jest dużo kilometrów!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.