mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Powstanie most na Warcie w Skwierzynie

Powstanie most na Warcie w Skwierzynie

Rozbiórka i budowa nowego mostu w Skwierzynie wraz z mostem objazdowym znalzała się w planie inwestycyjnym przyjętym przez zarząd województwa lubuskiego. Całość kosztować ma 22,5 mln zł.

Powstanie most na Warcie w Skwierzynie
– W lutym/marcu chcemy rozpocząć procedurę przetargową. W kwietniu będzie można składać wnioski, do czerwca chcemy je ocenić, ale liczymy się, że mogą być odwołania, więc procedura może się przesunąć. W drugim półroczu planujemy przygotować wniosek o dofinansowanie w nowej perspektywie. Rozpoczęcie robót nastąpiłoby na początku przyszłego roku – powiedział Bogdan Nowak, wicemarszałek województwa.

Problemem jest jednak most zastępczy na czas realizacji inwestycji. Nie ma bowiem zgody zarządu na wydanie 5 mln zł na most zastępczy, który miałby być używany tylko przez dwa lata. – Dlatego rozmawiamy z wojskiem o postawieniu mostu tymczasowego. Liczymy, że uda się go postawić szybciej i taniej. (...)Równocześnie zarząd prowadzi rozmowy techniczne z batalionem saperów z Krosna Odrzańskiego. Rozważamy też wprowadzenie ruchu wahadłowego na moście do czasu wybudowania przeprawy zastępczej. Pozwoli to na zwiększenie dopuszczalnego tonażu. W tej chwili przez most mogą przejeżdżać auta do 20 ton, co utrudnia funkcjonowanie tamtejszym firmom – zaznaczyła wicemarszałek Nowak. 

Podobne wiadomości:

Nowy most na Sole w Żywcu już przejezdny

Nowy most na Sole w Żywcu już przejezdny

Polskie drogi 2015-10-15

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.

Zalando Zalando