mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Powstanie most na Warcie w Skwierzynie

Powstanie most na Warcie w Skwierzynie

Rozbiórka i budowa nowego mostu w Skwierzynie wraz z mostem objazdowym znalzała się w planie inwestycyjnym przyjętym przez zarząd województwa lubuskiego. Całość kosztować ma 22,5 mln zł.

Powstanie most na Warcie w Skwierzynie
– W lutym/marcu chcemy rozpocząć procedurę przetargową. W kwietniu będzie można składać wnioski, do czerwca chcemy je ocenić, ale liczymy się, że mogą być odwołania, więc procedura może się przesunąć. W drugim półroczu planujemy przygotować wniosek o dofinansowanie w nowej perspektywie. Rozpoczęcie robót nastąpiłoby na początku przyszłego roku – powiedział Bogdan Nowak, wicemarszałek województwa.

Problemem jest jednak most zastępczy na czas realizacji inwestycji. Nie ma bowiem zgody zarządu na wydanie 5 mln zł na most zastępczy, który miałby być używany tylko przez dwa lata. – Dlatego rozmawiamy z wojskiem o postawieniu mostu tymczasowego. Liczymy, że uda się go postawić szybciej i taniej. (...)Równocześnie zarząd prowadzi rozmowy techniczne z batalionem saperów z Krosna Odrzańskiego. Rozważamy też wprowadzenie ruchu wahadłowego na moście do czasu wybudowania przeprawy zastępczej. Pozwoli to na zwiększenie dopuszczalnego tonażu. W tej chwili przez most mogą przejeżdżać auta do 20 ton, co utrudnia funkcjonowanie tamtejszym firmom – zaznaczyła wicemarszałek Nowak. 

Podobne wiadomości:

S3 Sulechów - Zielona Góra: podpisano umowę

S3 Sulechów - Zielona Góra: podpisano umowę

Polskie drogi 2016-02-23

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Polskie drogi 2016-01-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia RS 245 i Scout - dwie premiery w Genewie
Skoda Octavia RS 245 i Scout - dwie premiery w Genewie
Właśnie wystartował salon motoryzacyjny w Genewie. Jedną z pierwszych konferencji prasowych organizuje Skoda, gdzie zadebiutują dwie specjalne wersje Octavii. Zapraszamy na relację live prosto ze Szwajcarii.
Odgadnij model Odgadnij model