mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Powstanie most na Wiśle w Połańcu

Powstanie most na Wiśle w Połańcu

Budowa mostu na Wiśle oraz przebudowa drogi wojewódzkiej Nr 764 z otwarciem komunikacyjnym na kierunku Rzeszów – Kielce to niezbędna inwestycja zarówno dla województwa świętokrzyskiego jak i podkarpackiego. Inwestycja wyniesie prawie 49 mln euro.

Budowa mostu na Wiśle w Połańcu będzie realizowana w ramach  Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej w latach 2007 – 2013. Prace projektowe mają ruszyć jeszcze w tym roku. Nowy most ma powstać do 2012 roku. Projekt dotyczy inwestycji na terenie dwóch województw: podkarpackiego oraz  świętokrzyskiego i realizowany będzie w partnerstwie samorządów województw przez Zarządy  Dróg Wojewódzkich - Świętokrzyski i Podkarpacki.

Orientacyjny koszt całkowity przedsięwzięcia wynosi  około 48,72 mln euro i jest wstępnie  zatwierdzony do realizacji oraz wpisany na listę kluczowych projektów  dla  Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. Na drugą połowę lipca zaplanowana jest druga tura rozmów z Brukselą w sprawie zatwierdzenia unijnych środków na realizację projektu.

Przeczytaj także:

Nowy most na Wiśle w Wiśle (2006-11-22)

Puławy: rośnie most XXI wieku (2007-02-19)

Za rok obwodnica Starego Sącza (2007-03-16)

 


Podobne wiadomości:

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny odcinek

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny...

Polskie drogi 2017-07-13

Komentuj:

~mielczanin 2007-10-24

Masz racje ziemi rzeszowskiej ten most nie jest potrzebny.On jest potrzebny Swietokszyskiej Lodzkiej Mieleckiej.Najlepiej jak ta droga ominie twoj piekny rzeszow i pojdzie pod Lancutem bedzie blizej na Ukraine i Piekniej!!!!!!!

~a 2007-07-09

most im. przemka gosiewskiego. ziemi Rzeszowskiej ten most nie jest nai troche potrzebny. potrzebna jest autostrada A4 i ekspresówka A4->barwinek(granicaSK)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.