mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Powstanie nowy wiadukt w Hartowcu

Powstanie nowy wiadukt w Hartowcu

Skanska rozpoczęła prace przy budowie wiaduktu w miejscowości Hartowiec w województwie warmińsko-mazurskim. Inwestorem wartego 6,8 mln brutto kontraktu jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie.

Powstanie nowy wiadukt w Hartowcu
Miejscowość Hartowiec znajduje się w południowej części woj. warmińsko - mazurskiego. Położona jest wśród lasów i jezior, na obrzeżach Welskiego Parku Krajobrazowego.

Zakres prac przewiduje rozbiórkę starego, zniszczonego wiaduktu oraz budowę nowego, umożliwiającego przeprowadzenie drogi wojewódzkiej nr 538 nad linią kolejową relacji Warszawa – Gdańsk.

W ramach kontraktu przebudowane będą również drogi dojazdowe od strony miejscowości Katlewo i Rybna wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Oprócz tego przebudowany zostanie 1 km drogi wojewódzkiej nr 538 na odcinku Radzyń Chełmiński – Rozdroże.

- Szczególnym wyzwaniem będzie dla nas rozbiórka istniejącego obiektu oraz roboty związane z wykonaniem płyty ustroju nośnego nowego wiaduktu – mówi Konrad Wójcik, Kierownik Robót Mostowych, Skanska. - Prace te będą wykonywane w nocy w związku z koniecznością utrzymania ruchu pociągów.

Nowy obiekt mostowy powstanie obok istniejącego. Dopiero po jego wykonaniu i przełożeniu ruchu zostanie rozebrany stary wiadukt – dodaje Konrad Wójcik. – Nie przewidujemy w związku z tym większych utrudnień w ruchu. Jedynie podczas wykonywania niektórych etapów prac drogowych ruch będzie odbywał się wahadłowo.

Umowny termin zakończenia kontraktu to czerwiec 2013 roku.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

Polskie drogi 2016-05-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.