Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Powstanie nowy wiadukt w Hartowcu

Powstanie nowy wiadukt w Hartowcu

Skanska rozpoczęła prace przy budowie wiaduktu w miejscowości Hartowiec w województwie warmińsko-mazurskim. Inwestorem wartego 6,8 mln brutto kontraktu jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie.

Powstanie nowy wiadukt w Hartowcu
Miejscowość Hartowiec znajduje się w południowej części woj. warmińsko - mazurskiego. Położona jest wśród lasów i jezior, na obrzeżach Welskiego Parku Krajobrazowego.

Zakres prac przewiduje rozbiórkę starego, zniszczonego wiaduktu oraz budowę nowego, umożliwiającego przeprowadzenie drogi wojewódzkiej nr 538 nad linią kolejową relacji Warszawa – Gdańsk.

W ramach kontraktu przebudowane będą również drogi dojazdowe od strony miejscowości Katlewo i Rybna wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Oprócz tego przebudowany zostanie 1 km drogi wojewódzkiej nr 538 na odcinku Radzyń Chełmiński – Rozdroże.

- Szczególnym wyzwaniem będzie dla nas rozbiórka istniejącego obiektu oraz roboty związane z wykonaniem płyty ustroju nośnego nowego wiaduktu – mówi Konrad Wójcik, Kierownik Robót Mostowych, Skanska. - Prace te będą wykonywane w nocy w związku z koniecznością utrzymania ruchu pociągów.

Nowy obiekt mostowy powstanie obok istniejącego. Dopiero po jego wykonaniu i przełożeniu ruchu zostanie rozebrany stary wiadukt – dodaje Konrad Wójcik. – Nie przewidujemy w związku z tym większych utrudnień w ruchu. Jedynie podczas wykonywania niektórych etapów prac drogowych ruch będzie odbywał się wahadłowo.

Umowny termin zakończenia kontraktu to czerwiec 2013 roku.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota Hilux Evo - bestia gotowa na Rajd Dakar 2017
Toyota Hilux Evo - bestia gotowa na Rajd Dakar 2017
Toyota South Africa Motors i Toyota Gazoo Racing South Africa przedstawiają potwora, który powalczy o zwycięstwo w styczniowym Rajdzie Dakar 2017. Toyota Hilux Evo wyróżnia się m.in. siłą napędową kierową tylko na oś tylną.