mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Powstanie nowy wiadukt w Hartowcu

Powstanie nowy wiadukt w Hartowcu

Skanska rozpoczęła prace przy budowie wiaduktu w miejscowości Hartowiec w województwie warmińsko-mazurskim. Inwestorem wartego 6,8 mln brutto kontraktu jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie.

Powstanie nowy wiadukt w Hartowcu
Miejscowość Hartowiec znajduje się w południowej części woj. warmińsko - mazurskiego. Położona jest wśród lasów i jezior, na obrzeżach Welskiego Parku Krajobrazowego.

Zakres prac przewiduje rozbiórkę starego, zniszczonego wiaduktu oraz budowę nowego, umożliwiającego przeprowadzenie drogi wojewódzkiej nr 538 nad linią kolejową relacji Warszawa – Gdańsk.

W ramach kontraktu przebudowane będą również drogi dojazdowe od strony miejscowości Katlewo i Rybna wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Oprócz tego przebudowany zostanie 1 km drogi wojewódzkiej nr 538 na odcinku Radzyń Chełmiński – Rozdroże.

- Szczególnym wyzwaniem będzie dla nas rozbiórka istniejącego obiektu oraz roboty związane z wykonaniem płyty ustroju nośnego nowego wiaduktu – mówi Konrad Wójcik, Kierownik Robót Mostowych, Skanska. - Prace te będą wykonywane w nocy w związku z koniecznością utrzymania ruchu pociągów.

Nowy obiekt mostowy powstanie obok istniejącego. Dopiero po jego wykonaniu i przełożeniu ruchu zostanie rozebrany stary wiadukt – dodaje Konrad Wójcik. – Nie przewidujemy w związku z tym większych utrudnień w ruchu. Jedynie podczas wykonywania niektórych etapów prac drogowych ruch będzie odbywał się wahadłowo.

Umowny termin zakończenia kontraktu to czerwiec 2013 roku.

Podobne wiadomości:

S52 i S16 - nowe drogi ekspresowe W Polsce

S52 i S16 - nowe drogi ekspresowe W Polsce

Polskie drogi 2016-05-27

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

Polskie drogi 2016-05-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.