mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Powstanie obwodnica Dąbrowy Tarnowskiej

Powstanie obwodnica Dąbrowy Tarnowskiej

Podpisano umowę na wykonanie dokumentacji projektowej dla budowy obwodnicy Dąbrowy Tarnowskiej w ciągu drogi krajowej nr 73 Tarnów - Kielce. Orientacyjny koszt realizacji inwestycji oszacowano na ponad 90 mln złotych. Budowa ma rozpocząć się pod koniec 2008 roku i zakończyć w 2009 roku, oczywiście, jeśli nie pojawią się nieplanowane przeszkody.

Powstanie obwodnica Dąbrowy Tarnowskiej

Wykonawca projektu - "Transprojekt" zobowiązał się do uzyskania pozwolenia na budowę oraz sprawowania stałego nadzoru autorskiego w czasie robót budowlanych realizowanych na podstawie sporządzonej przezeń dokumentacji projektowej. Wartość podpisanego kontraktu to ponad 3,6 mln zł brutto i powinny zakończyć się najpóźniej prawomocnym pozwoleniem na budowę do 30 listopada 2008 roku.

Obwodnica Dąbrowy Tarnowskiej w ciągu drogi krajowej nr 73 Tarnów - Kielce będzie jednojezdniową drogą klasy GP (główna przyspieszona) o długości 7,0 km. "Prace projektowe dają nadzieję na rozwiązanie problemu ruchu tranzytowego przez centrum miasta w perspektywie najbliższych 4 - 5 lat. Do tego czasu będziemy zabiegać o odnowę nawierzchni drogi krajowej na odcinku miejskim o długości 5,2 km. Pierwszy etap odnowy na długości 2,3 km nastąpi jeszcze w bieżącym roku i jest to też dobra wiadomość" - dodają przedstawiciele UG Dąbrowa Tarnowska.
 
Przeczytaj także:

Dodatkowa kasa na małopolskie drogi (2006-06-09)

Skawina czeka na dotację (2006-03-28)

Budowa obwodnicy Lubnia - umowa podpisana (2006-03-14)

Tematy w artykule: obwodnice malopolskie

Podobne wiadomości:

Dodatkowa kasa na małopolskie drogi

Dodatkowa kasa na małopolskie drogi

Polskie drogi 2006-06-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Francja naliczy kierowcom punkty karne
Francja naliczy kierowcom punkty karne
Francja jest kolejnym państwem na mapie, które zamierza naliczać punkty karne kierowcom z innych państw. W przypadku przekroczenia dozwolonego limitu trzeba się będzie liczyć z konsekwencjami.