mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Powstanie obwodnica Włoszczowy

Powstanie obwodnica Włoszczowy

Wczoraj podpisana została umowa na opracowanie niezbędnej dokumentacji technicznej oraz koncepcji programowo-przestrzennej dla obwodnicy Włoszczowy. To pierwszy krok do realizacji tej drogi.

Powstanie obwodnica Włoszczowy
Podpisana umowa zakłada opracowanie do marca przyszłego roku przez Pracownię Projektową Archidrog z Poznania studium wykonalności z koncepcją programowo-przestrzenną obwodnicy Włoszczowy. Ponadto poznańska firma ma uzyskać decyzję środowiskową oraz wykonać program funkcjonalno-użytkowy dla tej inwestycji.

Obwodnica Włoszczowy w ciągu drogi wojewódzkiej 786 (Kielce-Czestochowa) ma wyprowadzić ruch ciężkich pojazdów z centrum miasta, w którym krzyżują się trzy drogi wojewódzkie (poza DW 786 jeszcze 742 i 785).

Pracownia Archidrog wyłoniona została w drodze przetargu nieograniczonego. Za wykonanie w/w zadania zaproponowała cenę 246.615 zł. Koszty opracowania po połowie zostanie pokryty z budżetu powiatu młoszczowskiego i gminy Włoszczowa.

Jest duża szansa, że obwodnica Włoszczowy zostanie oddana do użytku w latach 2020-2022. Wpisana została bowiem do Regionalnego Programu Operacyjnego województwa świętokrzyskiego. Według wstępnych wyliczeń będzie kosztować ok. 37 mln zł.

Podobne wiadomości:

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

KasiaMikina 2015-06-13

Za PORADNIĄ JĘZYKOWĄ PWN: "Nadal normą jest odmiana rzeczownikowa: Włoszczowa, Włoszczowy, Włoszczowie itd. Trudno jednak dziwić się użytkownikom polszczyzny, że mylą się im wzory odmiany, gdyż podobnie brzmiące nazwy odmieniają się raz tak, raz inaczej. Tak jak Włoszczowa odmienia się np. Jabłonna, Miłosna, Wiązowna, Wschowa, Kudowa i oczywiście wymienione przez Pana Warszawa i Częstochowa. Natomiast przymiotnikowo odmienia się Istebna (stąd do Istebnej, przez Istebną, w Istebnej), a także np. Kolbuszowa i Biała Podlaska. Słowo Jeziorna odmieniamy rzeczownikowo, gdy chodzi o nazwę miejscowości (do Konstancina-Jeziorny), ale przymiotnikowo, gdy chodzi o nazwę rzeki (nad brzegiem Jeziornej). Dobrze, że o rzece można też mówić Jeziorka - to pomaga uniknąć pomyłek."

mareczek9 2015-05-22

ja też otworzyłem ten wątek tylko i wyłącznie ze względu na ten błąd. Kiedyś mieszkałem w południowej części Polski i pamiętam doskonale taką miejscowosć jak Włoszczowa. I jak to zobaczyłem, to po prostu nie. Włoszczowa - Włoszczowej. Niektórzy powinni odbyć ponownie lekcje geografii jak i języka polskiego.

~polonista 2015-04-11

Trafiłem tu przypadkiem nieco ale nie macie niestety racji Wloszczowa do Wloszczowy

~das 2015-04-10

Warszawa, Warszawej ?

sadlonbielsko 2015-04-09

popieram - Włoszczowej !!! - żeby pismak zawodowy takpisal - wywaliłbym go na zbity łeb

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.