mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Powstanie obwodnica Zatora

Powstanie obwodnica Zatora

11 października w Zatorze odbyło się spotkanie Wicewojewody Małopolskiego, Andrzeja Muchy, dyrektora krakowskiego oddziału GDDKiA, Zbigniewa Rapciaka i Burmistrza Zbigniewa Biernata. Tematem rozmowy była budowa obwodnicy Zatora.

Powstanie obwodnica Zatora

Budowa obwodnicy Zatora w ciągu drogi krajowej nr 28 Zator - Wadowice jest istotnym elementem programu obwodnicowego Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. W tej chwili trwa postępowanie przetargowe mające wyłonić firmę, która zaprojektuje drogę. Zwycięzca zostanie wyłoniony w przyszłym miesiącu (na 30 października wyznaczono termin otwarcia ofert złożonych w przetargu). Zamówienie obejmuje: wykonanie kompleksowej dokumentacji projektowej wraz z materiałami dla uzyskania opinii, uzgodnień i pozwoleń wymaganych przepisami oraz uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na budowę oraz pełnienie nadzoru autorskiego podczas budowy.

Opracowana wcześniej na zlecenie GDDKiA koncepcja zakłada, że obwodnica Zatora będzie drogą jednojezdniową klasy GP (główna przyspieszona), o długości 2,5 km i nośności 115 kN na oś. Inwestycja będzie kosztować około 50 mln zł a jej realizacja planowana jest na lata 2009 – 2010. Obwodnica przejmie ruch tranzytowy przejeżdżający obecnie przez centrum Zatora oraz skomunikuje planowaną przez władze gminy strefę komercyjną.

Przeczytaj także:

Problem z Zakopianką (2007-10-10)

Małopolska: największa pula na drogi (2007-06-27)


Podobne wiadomości:

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

~faxik 2007-10-12

wreszcie nie będzie zatorów ufffff........

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.