mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Powstanie rondo na krajowej trójce

Powstanie rondo na krajowej trójce

Jest szansa na to, że jeszcze w tym roku ogłoszony zostanie przetarg na budowę nowego ronda na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 3 z drogami wojewódzkimi nr 107 i 108 niedaleko wyspy Wolin. W tym miejscu, szczególnie w lecie często dochodzi do wypadków.

Powstanie rondo na krajowej trójce
Bezpieczny wjazd na krajową trójkę powstanie na rozjeździe dróg ze Szczecina do Kamienia Pomorskiego i Świnoujścia. Letnie korki i będące ich konsekwencją kolizje są zmorą kierowców próbujących wjechać na drogę krajową nr 3 z podporządkowanych dróg wojewódzkich nr 107 od strony Kamienia Pomorskiego oraz nr 108 od Płotów i Golczewa.

Jest już jednak plan rozwiązania tego problemu. Wszystkie relacje będą bezkolizyjne, co ułatwi rondo zbudowane w ciągu drogi krajowej nr 3. Główny ruch odbywać się będzie jednak na całkiem nowym 7 km odcinku trasy, zbudowanym w nowym śladzie obok obecnej trasy trójki.

Szczeciński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad dysponuje już gotową dokumentacją, a na ukończeniu jest raport oddziaływania na środowisko. Gdy już powstanie, będzie można wystąpić o pozwolenie na budowę. Na przełomie listopada i grudnia ma zostać ogłoszony pierwszy etap przetargu. Wiosną 2009 roku mogłaby zostać podpisana umowa z wykonawcą. Inwestycja ma trwać dwa lata, ale dzięki temu, że będzie odbywać się na nowym odcinku, nie utrudni ruchu. Koszt budowy węzła i dróg dojazdowych wyniesie około 200 mln zł.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 3
Mazda 3
Cena podstawowa już od: 68 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

Komentuj:

~traffic 2008-11-22

chyba że to będzie rondo przynajmniej dwupasmowe albo i jeszcze lepiej-turbinowe( takie jak buduje się pod Opolem)

~osskaa 2008-11-21

Teoretycznie wszyscy trąbią jak to ważna będzie S3, połączy Szwecję z Czechami, etc. Tymczasem tu jest mowa o krajowej trójce. Poza tym rondo NIE jest bezkolizyjne, bo jest jednopoziomowe. O ile trudniej o czołowe zderzenie lub boczne z dużą prędkością, o tyle kolizje i wypadki są wciąż możliwe. Jest to więc rozwiązanie bezsensowne. Rondo jest też we Władysławowie i w lato są korki po 20km aż do Juraty, kolejna głupota GDDKiA!!! Niestety...

~eUro 2008-11-21

Tam przydałaby się 2 pasmowa s3, ale jak nie ma $ to i to dobre...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prawo jazdy - szykują się kolejne zmiany?
Prawo jazdy - szykują się kolejne zmiany?
Szykują się spore zmiany w kursach na prawo jazdy. Nowe przepisy przewidują, że kierowca musiałby zdawać egzamin co rok. Takie zmiany na pewno wywołają duży sprzeciw opinii publicznej.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech