mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Powstanie rondo na krajowej trójce

Powstanie rondo na krajowej trójce

Jest szansa na to, że jeszcze w tym roku ogłoszony zostanie przetarg na budowę nowego ronda na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 3 z drogami wojewódzkimi nr 107 i 108 niedaleko wyspy Wolin. W tym miejscu, szczególnie w lecie często dochodzi do wypadków.

Powstanie rondo na krajowej trójce
Bezpieczny wjazd na krajową trójkę powstanie na rozjeździe dróg ze Szczecina do Kamienia Pomorskiego i Świnoujścia. Letnie korki i będące ich konsekwencją kolizje są zmorą kierowców próbujących wjechać na drogę krajową nr 3 z podporządkowanych dróg wojewódzkich nr 107 od strony Kamienia Pomorskiego oraz nr 108 od Płotów i Golczewa.

Jest już jednak plan rozwiązania tego problemu. Wszystkie relacje będą bezkolizyjne, co ułatwi rondo zbudowane w ciągu drogi krajowej nr 3. Główny ruch odbywać się będzie jednak na całkiem nowym 7 km odcinku trasy, zbudowanym w nowym śladzie obok obecnej trasy trójki.

Szczeciński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad dysponuje już gotową dokumentacją, a na ukończeniu jest raport oddziaływania na środowisko. Gdy już powstanie, będzie można wystąpić o pozwolenie na budowę. Na przełomie listopada i grudnia ma zostać ogłoszony pierwszy etap przetargu. Wiosną 2009 roku mogłaby zostać podpisana umowa z wykonawcą. Inwestycja ma trwać dwa lata, ale dzięki temu, że będzie odbywać się na nowym odcinku, nie utrudni ruchu. Koszt budowy węzła i dróg dojazdowych wyniesie około 200 mln zł.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 3
Mazda 3
Cena podstawowa już od: 68 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Audi A3 i Lancia Delta – Atak na mistrza

auto motor i sport 0000-00-00

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~traffic 2008-11-22

chyba że to będzie rondo przynajmniej dwupasmowe albo i jeszcze lepiej-turbinowe( takie jak buduje się pod Opolem)

~osskaa 2008-11-21

Teoretycznie wszyscy trąbią jak to ważna będzie S3, połączy Szwecję z Czechami, etc. Tymczasem tu jest mowa o krajowej trójce. Poza tym rondo NIE jest bezkolizyjne, bo jest jednopoziomowe. O ile trudniej o czołowe zderzenie lub boczne z dużą prędkością, o tyle kolizje i wypadki są wciąż możliwe. Jest to więc rozwiązanie bezsensowne. Rondo jest też we Władysławowie i w lato są korki po 20km aż do Juraty, kolejna głupota GDDKiA!!! Niestety...

~eUro 2008-11-21

Tam przydałaby się 2 pasmowa s3, ale jak nie ma $ to i to dobre...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.