Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Powstanie rondo na starej "trójce" pod Skwierzyną

Powstanie rondo na starej "trójce" pod Skwierzyną

Powstanie drogi ekspresowej S3 i związana z nią zmiana organizacji ruchu na starej drodze krajowej nr 3 wymusiły na drogowcach wybudowanie ronda na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 24.

Powstanie rondo na starej
Po oddaniu do użytkowania drogi ekspresowej S3 pozostawiono pierwszeństwo na starym przebiegu drogi nr 3, którą przemianowano na gminną, z uwagi na cechy geometryczne skrzyżowania. Jednak z racji kategorii drogi to dk 24 powinna być drogą główną. Z uwagi na fakt, że wprowadzenie łamanego pierwszeństwa bez gruntownej przebudowy skrzyżowania doprowadziłoby do pogorszenia stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, skrzyżowanie zostanie przebudowane na skrzyżowanie typu rondo. Rozwiąże to problem wyznaczenia pierwszeństwa. Prace ruszą już dziś (29.04).

Oprócz wybudowania samego rondo, przebudowana zostanie stara "trójka", rozbudowana zostanie również droga nr 24, powstaną także elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Zaplanowane prace potrwają do 9 listopada br. Spowodują one utrudnienia w ruchu. Na przebudowywanym odcinku wprowadzone zostaną zakaz wyprzedzania oraz ograniczenie prędkości do 40 km/h dla wszystkich pojazdów.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 3
Mazda 3
Cena podstawowa już od: 67 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ford GT - produkcja przedłużona o dwa lata
Ford GT - produkcja przedłużona o dwa lata
W ostatnich tygodniach wielu klientów Forda, którzy chcieli kupić model GT otrzymało listy odmowne, ponieważ wszystkie egzemplarze, które zostaną wyprodukowane znalazły już nabywców. Pojawiło się jednak światełko w tunelu.