mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Powstanie rondo na starej "trójce" pod Skwierzyną

Powstanie rondo na starej "trójce" pod Skwierzyną

Powstanie drogi ekspresowej S3 i związana z nią zmiana organizacji ruchu na starej drodze krajowej nr 3 wymusiły na drogowcach wybudowanie ronda na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 24.

Powstanie rondo na starej
Po oddaniu do użytkowania drogi ekspresowej S3 pozostawiono pierwszeństwo na starym przebiegu drogi nr 3, którą przemianowano na gminną, z uwagi na cechy geometryczne skrzyżowania. Jednak z racji kategorii drogi to dk 24 powinna być drogą główną. Z uwagi na fakt, że wprowadzenie łamanego pierwszeństwa bez gruntownej przebudowy skrzyżowania doprowadziłoby do pogorszenia stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, skrzyżowanie zostanie przebudowane na skrzyżowanie typu rondo. Rozwiąże to problem wyznaczenia pierwszeństwa. Prace ruszą już dziś (29.04).

Oprócz wybudowania samego rondo, przebudowana zostanie stara "trójka", rozbudowana zostanie również droga nr 24, powstaną także elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Zaplanowane prace potrwają do 9 listopada br. Spowodują one utrudnienia w ruchu. Na przebudowywanym odcinku wprowadzone zostaną zakaz wyprzedzania oraz ograniczenie prędkości do 40 km/h dla wszystkich pojazdów.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 3
Mazda 3
Cena podstawowa już od: 68 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Brodnicy gotowa - czeka na odbiory

Obwodnica Brodnicy gotowa - czeka na odbiory

Polskie drogi 2016-06-09

Opinie czytelników: Hyundai ix35

auto motor i sport 2015-05-07

Czasami oddajemy naszym czytelnikom pałeczkę i zamiast nas to oni testują samochody. Tym razem w ich ręce wpadł Hyundai ix35. Oto jakie wystawili mu opinie.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.