mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Powstanie rondo na starej "trójce" pod Skwierzyną

Powstanie rondo na starej "trójce" pod Skwierzyną

Powstanie drogi ekspresowej S3 i związana z nią zmiana organizacji ruchu na starej drodze krajowej nr 3 wymusiły na drogowcach wybudowanie ronda na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 24.

Powstanie rondo na starej
Po oddaniu do użytkowania drogi ekspresowej S3 pozostawiono pierwszeństwo na starym przebiegu drogi nr 3, którą przemianowano na gminną, z uwagi na cechy geometryczne skrzyżowania. Jednak z racji kategorii drogi to dk 24 powinna być drogą główną. Z uwagi na fakt, że wprowadzenie łamanego pierwszeństwa bez gruntownej przebudowy skrzyżowania doprowadziłoby do pogorszenia stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, skrzyżowanie zostanie przebudowane na skrzyżowanie typu rondo. Rozwiąże to problem wyznaczenia pierwszeństwa. Prace ruszą już dziś (29.04).

Oprócz wybudowania samego rondo, przebudowana zostanie stara "trójka", rozbudowana zostanie również droga nr 24, powstaną także elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Zaplanowane prace potrwają do 9 listopada br. Spowodują one utrudnienia w ruchu. Na przebudowywanym odcinku wprowadzone zostaną zakaz wyprzedzania oraz ograniczenie prędkości do 40 km/h dla wszystkich pojazdów.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 3
Mazda 3
Cena podstawowa już od: 68 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Targi Motoryzacyjne Genewa 2015: Mercedes-AMG...

auto motor i sport 2015-03-04

Mercedes-AMG GT3 to torowa bestia stworzona do wyścigów FIA w kategorii GT3. Auto oparte jest na nowym modelu AMG GT, ale jest dużo lżejsze, głośniejsze, mocniejsze i oczywiście szybsze.

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.