mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Powstanie rondo na starej "trójce" pod Skwierzyną

Powstanie rondo na starej "trójce" pod Skwierzyną

Powstanie drogi ekspresowej S3 i związana z nią zmiana organizacji ruchu na starej drodze krajowej nr 3 wymusiły na drogowcach wybudowanie ronda na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 24.

Powstanie rondo na starej
Po oddaniu do użytkowania drogi ekspresowej S3 pozostawiono pierwszeństwo na starym przebiegu drogi nr 3, którą przemianowano na gminną, z uwagi na cechy geometryczne skrzyżowania. Jednak z racji kategorii drogi to dk 24 powinna być drogą główną. Z uwagi na fakt, że wprowadzenie łamanego pierwszeństwa bez gruntownej przebudowy skrzyżowania doprowadziłoby do pogorszenia stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, skrzyżowanie zostanie przebudowane na skrzyżowanie typu rondo. Rozwiąże to problem wyznaczenia pierwszeństwa. Prace ruszą już dziś (29.04).

Oprócz wybudowania samego rondo, przebudowana zostanie stara "trójka", rozbudowana zostanie również droga nr 24, powstaną także elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Zaplanowane prace potrwają do 9 listopada br. Spowodują one utrudnienia w ruchu. Na przebudowywanym odcinku wprowadzone zostaną zakaz wyprzedzania oraz ograniczenie prędkości do 40 km/h dla wszystkich pojazdów.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 3
Mazda 3
Cena podstawowa już od: 68 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic