mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Powstanie sześć nowych obwodnic na Pomorzu Zachodnim

Powstanie sześć nowych obwodnic na Pomorzu Zachodnim

Kierowcy korzystają już z drogi ekspresowej S3 ze Szczecina do Gorzowa oraz obwodnic Miękowa i Nowogardu. Budowa kolejnych sześciu obwodnic poprawiających bezpieczeństwo jazdy na Pomorzu Zachodnim to perspektywa lat 2014 -2020.

Powstanie sześć nowych obwodnic na Pomorzu Zachodnim
Z pomocą finansową Unii Europejskiej w latach 2014-2020 na drogach krajowych w województwie zachodniopomorskim mają być realizowane obwodnice: Kołobrzegu w ciągu DK nr 11, Myśliborza w ciągu DK nr 26, Szczecinka na drodze S11, Koszalina i Sianowa na S6 wraz z odcinkiem S11 od węzła Koszalin do węzła Szczecińska, Wałcza na S10 oraz obwodnica Gryfina w ciągu DK nr 31. Ponadto planuje się stałe połączenie drogowe (tunel) pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu.

- Po wybudowaniu obwodnic z centrów miast znikną ciężarówki znacznie zmniejszy się ruch i spadnie ryzyko wypadków z udziałem pieszych. Obwodnice Wałcza, Szczecinka i Koszalina będą dwujezdniowymi drogami ekspresowymi pozostałe będą jednojezdniowymi obwodnicami - informuje Mateusz Grzeszczuk, rzecznik szczecińskiego oddziału GDDKiA. W przypadku Myśliborza obwodnica zastąpi obecne rozwiązanie z przejazdem samochodów osobowych w stronę granicy przez średniowieczną bramę. Z pomiarów ruchu wynika, że codziennie przez centrum Myśliborza przejeżdża co najmniej 12 tysięcy samochodów. Przejazd przez Gryfino też jest obecnie kłopotliwy - prowadzi wąskim wiaduktem pod linią kolejową gdzie jest ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną i głównymi ulicami miasta pełnymi przejść dla pieszych i skrzyżowań, tym ulicą Łużycką, pod którą znajduje się ciepłociąg. Kilka razy do roku dochodzi tam do awarii j, naprawy ciepłociągu paraliżują ruch w mieście.

Sześć nowych obwodnic powinno poprawić bezpieczeństwo ruchu w tym regionie. W ubiegłym roku na drogach województwa zachodniopomorskiego doszło do 1544 wypadków, w których zginęło 170 osób a 1885 odniosło rany. Wskaźnik zabitych na 100 wypadków wyniósł 11 (średnia w kraju 10,5).

Podobne wiadomości:

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~obserwator 2012-03-02

Sail - co prawda, to prawda, niestety...

~Sail 2012-03-02

Szkoda tylko że datą końcową jest 2020 :( Do tego nie wierzę, że uda się zrobić wszystko w terminie :(

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport