mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Powstanie wschodnia obwodnica Wrocławia

Powstanie wschodnia obwodnica Wrocławia

Powstanie trasa Bielany-Łany-Długołęka, nazywana także wschodnią obwodnicą Wrocławia. Długość obwodnicy wyniesie ponad 35km, zaś koszt inwestycji szacowany jest na około 800 mln zł.

Powstanie wschodnia obwodnica Wrocławia

Planowana obwodnica będzie biegła przez tereny powiatu wrocławskiego wzdłuż południowej i wschodniej granicy Wrocławia. Wraz z Autostradową Obwodnicą Wrocławia A8 oraz tzw. Łącznikiem Długołęka i fragmentem autostrady A4 tworzyć będzie zamknięty pierścień o średnicy 15-20 km. Droga ma mieć status drogi wojewódzkiej i ma służyć zarówno lepszemu wzajemnemu skomunikowaniu silnie rozwijających się miejscowości powiatu, leżących na południowo-wschodnim obrzeżu Wrocławia, jak i części ruchu tranzytowego.

W marcu ma się rozpocząć budowa najtrudniejszego i najdroższego odcinka Siechnice-Łany z mostami nad Oławą i Odrą. Łącznie obiekty inżynieryjne na tym odcinku będą miały ponad 1,5 km długości a budowa odcinka pochłonie około 300 mln zł.

Drogę planuje się docelowo jako dwujezdniową ale inwestycja kosztowałaby około 1,7 mld zł. Na razie ze względu na wysokie koszty budowy, droga będzie miała tylko jedną jezdnię po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Równocześnie będą prowadzone działania w celu pozyskania środków z budżetu centralnego. Jeśli inwestycja zyska przychylność rządu, zostanie dobudowana druga jezdnia.
Do tej pory zbudowano rondo na planowanym przecięciu z drogą nr 395 Wrocław-Strzelin w Żernikach Wrocławskich oraz cały czas trwa wykup gruntów pod inwestycję.

Jak twierdzi Grzegorz Roman, szef miejskiego wydziału architektury, dwa pasy wystarczą na kilka najbliższych lat. Powinny pomieścić około 20 tys. aut na dobę. Dodatkowo droga nie przebiega przez tereny zabudowane, dzięki czemu będzie się można nią poruszać z prędkością powyżej 70 km/h.

Przeczytaj także:

Pozwolenie na AOW (2007-09-07)

Dolnośląskie drogi czekają (2007-08-20)

Marszałek kontra wojewoda w/s wsch. obwodnicy Wrocławia (2007-06-11)

Rezygnują ze wschodniej obwodnicy Wrocławia? (2007-06-06)

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.
Audi A8
Audi A8
Cena podstawowa już od: 409 000 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

~as 2007-09-23

Jak A8 będzie płatna to cały ruch i tak pójdzie na tą drogę, albo przez miasto jak teraz...

~K 2007-09-22

ciekawe czy będą skrzyżowania dwupoziomowe, jak nie to korki będą na 40minut stania, polecam przejechać się obwodnicą Opola, na jednych światłach stoi się jakieś 15cykli... Przez miasto jedzie się szybciej, takie polskie myślenie oszczędne :(

~Kuba 2007-09-19

A ja odsylam na ulice Krakowska. Proponuje sie rozpedzic. Warsztaty robiace zawieszenia sa relatywnie niedaleko...

~12 groszy 2007-09-18

Wszystkich zainteresowanych poziomem naszego zapóźnienie drogowego odsyłam do McDonalda na Dworcu Głównym we Wrocku. Wisi tam sobie mapa Dolnego Śląska z 1940 r. z zaznaczonymi autostradami w tym regionie. Poza A4 i skrawkiem A18, to reszty niestety nawet w planach rządu do 2030 r. nie ma, a zwłasza A8 do Kłodzka i dalje do Kudowy

~jumper@dj-sklep.pl 2007-09-17

do xxx : to nie rzad inwestuje ale tak naprawde unia . a wiec miedzy innymi niemcy [najwiekszy platnik do kasy unijnej] . niemcy chca za to w zamian otwartego rynku w polsce . w analizowanym przypadku dotyczy to inwestycji drogowych . w bylym NRD juz glowne korytarze drogowe TINA sa pokryte w wiekszosci autostradami . ta masa sprzetu drogowego ktora pobudowala w ekspresowym tempie te drogi musi zostac przepchnieta na wschod . a do wroclawia blizej :) i jeszcze odnosnie wschodniej obwodnicy wroclawia - tak jak pisze astrolog - skorzystaja mieszkancy poludniowej i wschodniej polski jadacy tranzytem na poznan lub nad morze

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando