mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Powstanie zachodnia obwodnica Łeby

Powstanie zachodnia obwodnica Łeby

Około 6 milionów złotych dofinansowania otrzyma Łeba na budowę obwodnicy zachodniej. Pieniądze na inwestycję przeznaczono z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Powstanie zachodnia obwodnica Łeby
Zachodnia obwodnica ma mieć długość 1 kilometra i kosztować nieco ponad 8,6 mln zł. Będzie biegła od znajdującego się przed wjazdem do Łeby ronda, do ulicy Sienkiewicza.

- Dostaliśmy aż 75 procent dofinansowania. Najszybciej, jak to tylko będzie możliwe, rozpoczynamy procedurę przetargową i bierzemy się do roboty. Mam nadzieję, że nie będzie protestów i po sezonie rozpoczną się prace – poinformowała Dziennik Bałtycki Halina Klińska, burmistrz Łeby.

Kilka lat temu łebianie wybudowali obwodnicę wschodnią.

Podobne wiadomości:

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Polskie drogi 2016-12-06

Obwodnica Kościerzyny już otwarta

Obwodnica Kościerzyny już otwarta

Polskie drogi 2017-10-02

Komentuj:

~Alfista 2009-07-13

Niby bez sensu, ale jeden kilometr obwodnicy w Warszawie kosztuje ok. 100mln złotych, a tu raptem 6mln. I w Łebie ten jeden kilometr coś znaczy. Ta inwestycja raczej ma sens.

~hehehihi 2009-07-08

bez sensu, male miasteczko, gdzie spory ruch jest tylko przez dwa miesiące w roku będzie mieć dwie obwodnice, a jeszcze od pólnocy graniczy z morzem... a takie warszawy, wroclawie to muszą sie kisić we wlasnym sosie

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.