mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Powstanie zachodnia obwodnica Łeby

Powstanie zachodnia obwodnica Łeby

Około 6 milionów złotych dofinansowania otrzyma Łeba na budowę obwodnicy zachodniej. Pieniądze na inwestycję przeznaczono z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Powstanie zachodnia obwodnica Łeby
Zachodnia obwodnica ma mieć długość 1 kilometra i kosztować nieco ponad 8,6 mln zł. Będzie biegła od znajdującego się przed wjazdem do Łeby ronda, do ulicy Sienkiewicza.

- Dostaliśmy aż 75 procent dofinansowania. Najszybciej, jak to tylko będzie możliwe, rozpoczynamy procedurę przetargową i bierzemy się do roboty. Mam nadzieję, że nie będzie protestów i po sezonie rozpoczną się prace – poinformowała Dziennik Bałtycki Halina Klińska, burmistrz Łeby.

Kilka lat temu łebianie wybudowali obwodnicę wschodnią.

Podobne wiadomości:

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Polskie drogi 2016-12-06

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Polskie drogi 2016-01-05

Komentuj:

~Alfista 2009-07-13

Niby bez sensu, ale jeden kilometr obwodnicy w Warszawie kosztuje ok. 100mln złotych, a tu raptem 6mln. I w Łebie ten jeden kilometr coś znaczy. Ta inwestycja raczej ma sens.

~hehehihi 2009-07-08

bez sensu, male miasteczko, gdzie spory ruch jest tylko przez dwa miesiące w roku będzie mieć dwie obwodnice, a jeszcze od pólnocy graniczy z morzem... a takie warszawy, wroclawie to muszą sie kisić we wlasnym sosie

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Znamy polski cennik Citroena C3 Aircross
Znamy polski cennik Citroena C3 Aircross
Francuski producent mocno rozwija gamę crossoverów. Do oferty dołącza kompaktowy SUV – C3 Aircross. Klienci mogą już zamawiać u polskich dealerów przedpremierowe egzemplarze.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech