mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Powstanie zachodnia obwodnica Łeby

Powstanie zachodnia obwodnica Łeby

Około 6 milionów złotych dofinansowania otrzyma Łeba na budowę obwodnicy zachodniej. Pieniądze na inwestycję przeznaczono z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Powstanie zachodnia obwodnica Łeby
Zachodnia obwodnica ma mieć długość 1 kilometra i kosztować nieco ponad 8,6 mln zł. Będzie biegła od znajdującego się przed wjazdem do Łeby ronda, do ulicy Sienkiewicza.

- Dostaliśmy aż 75 procent dofinansowania. Najszybciej, jak to tylko będzie możliwe, rozpoczynamy procedurę przetargową i bierzemy się do roboty. Mam nadzieję, że nie będzie protestów i po sezonie rozpoczną się prace – poinformowała Dziennik Bałtycki Halina Klińska, burmistrz Łeby.

Kilka lat temu łebianie wybudowali obwodnicę wschodnią.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Kościerzyny już otwarta

Obwodnica Kościerzyny już otwarta

Polskie drogi 2017-10-02

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Komentuj:

~Alfista 2009-07-13

Niby bez sensu, ale jeden kilometr obwodnicy w Warszawie kosztuje ok. 100mln złotych, a tu raptem 6mln. I w Łebie ten jeden kilometr coś znaczy. Ta inwestycja raczej ma sens.

~hehehihi 2009-07-08

bez sensu, male miasteczko, gdzie spory ruch jest tylko przez dwa miesiące w roku będzie mieć dwie obwodnice, a jeszcze od pólnocy graniczy z morzem... a takie warszawy, wroclawie to muszą sie kisić we wlasnym sosie

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic