mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Powstanie zjazd na A4 w Brzesku

Powstanie zjazd na A4 w Brzesku

Dzięki przebudowie drogi wojewódzkiej Koszyce-Brzesko powstanie nowy odcinek trasy od węzła Brzesko do skrzyżowania z drogą gminną w Mokrzyskach, który pozwoli na zjazd z planowanej autostrady A4 Kraków-Tarnów. Szacuje się, że inwestycja pochlonie około 70 mln zł.

Powstanie zjazd na A4 w Brzesku
Władze Województwa Małopolskiego podpisały porozumienie z przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w sprawie zasad współpracy przy przygotowaniu, realizacji i finansowaniu tej inwestycji.

Przebudowa drogi wojewódzkiej na odcinku Koszyce-Brzesko to jedna z większych inwestycji drogowych Województwa Małopolskiego. W konsekwencji powstanie droga o wysokich parametrach technicznych, która połączy północne obszary województwa z przejściami granicznymi zlokalizowanym na południu. Będzie także możliwość wjazdu i zjazdu na planowaną autostradę A-4 Kraków-Tarnów. Inwestycję rozpoczęto od budowy mostu przez rzekę Wisłę w miejscowości Górka. Kolejnym etapem będzie przebudowa drogi 768 na odcinku od granicy województwa do węzła autostradowego Brzesko. Droga Koszyce-Brzesko razem z drogą wojewódzką nr 977 oraz autostradą A-4 stanowić będzie ciąg komunikacyjny umożliwiający przejazd od przejścia granicznego w Koniecznej, w kierunku północnym w stronę Warszawy. Na mocy podpisanego porozumienia Województwo Małopolskie zobowiązało się do sfinansowania 100% kosztów przygotowania inwestycji (chodzi m.in. o koszty opracowania koncepcji programowej, projektów budowlanych oraz koszty pozyskania gruntów pod inwestycję) oraz 25% kosztów realizacji. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad pokryje, z kolei, 75% kosztów realizacji inwestycji. Na wyłonienie wykonawcy oraz wykonanie robót budowlano-montażowych władze Małopolski przeznaczą ponad 16 mln  750 tys. zł , z czego 15% środków pochodzić będzie z budżetu województwa, a 85% kosztów pokryje Unia Europejska.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 132 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Komentuj:

~Emeryt_75 2009-08-26

A na fotografii niezmiennie widać śląski odcinek A4, z Katowic w kierunku Gliwic z widokiem na most kolejowy na wysokości zjazdu na Załęże ... :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Odświeżona Honda Jazz z nowym silnikiem
Odświeżona Honda Jazz z nowym silnikiem
Już za kilka tygodni na salonie we Frankfurcie zobaczymy nowa Hondę Jazz. Praktyczny, miejski hatchback przeszedł kosmetyczny lifting, a pod maską pracuje mocniejszy silnik benzynowy.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic