mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Powstanie zjazd na A4 w Brzesku

Powstanie zjazd na A4 w Brzesku

Dzięki przebudowie drogi wojewódzkiej Koszyce-Brzesko powstanie nowy odcinek trasy od węzła Brzesko do skrzyżowania z drogą gminną w Mokrzyskach, który pozwoli na zjazd z planowanej autostrady A4 Kraków-Tarnów. Szacuje się, że inwestycja pochlonie około 70 mln zł.

Powstanie zjazd na A4 w Brzesku
Władze Województwa Małopolskiego podpisały porozumienie z przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w sprawie zasad współpracy przy przygotowaniu, realizacji i finansowaniu tej inwestycji.

Przebudowa drogi wojewódzkiej na odcinku Koszyce-Brzesko to jedna z większych inwestycji drogowych Województwa Małopolskiego. W konsekwencji powstanie droga o wysokich parametrach technicznych, która połączy północne obszary województwa z przejściami granicznymi zlokalizowanym na południu. Będzie także możliwość wjazdu i zjazdu na planowaną autostradę A-4 Kraków-Tarnów. Inwestycję rozpoczęto od budowy mostu przez rzekę Wisłę w miejscowości Górka. Kolejnym etapem będzie przebudowa drogi 768 na odcinku od granicy województwa do węzła autostradowego Brzesko. Droga Koszyce-Brzesko razem z drogą wojewódzką nr 977 oraz autostradą A-4 stanowić będzie ciąg komunikacyjny umożliwiający przejazd od przejścia granicznego w Koniecznej, w kierunku północnym w stronę Warszawy. Na mocy podpisanego porozumienia Województwo Małopolskie zobowiązało się do sfinansowania 100% kosztów przygotowania inwestycji (chodzi m.in. o koszty opracowania koncepcji programowej, projektów budowlanych oraz koszty pozyskania gruntów pod inwestycję) oraz 25% kosztów realizacji. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad pokryje, z kolei, 75% kosztów realizacji inwestycji. Na wyłonienie wykonawcy oraz wykonanie robót budowlano-montażowych władze Małopolski przeznaczą ponad 16 mln  750 tys. zł , z czego 15% środków pochodzić będzie z budżetu województwa, a 85% kosztów pokryje Unia Europejska.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 132 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Audi A4 Allroad – wszechstronne

auto motor i sport 0000-00-00

Zapatrzone w A6. Nie najszybsze, nie najelegantsze, ale zdecydowanie najbardziej uniwersalne. Oto pierwsze Audi A4 Allroad. Raport z jazdy.

Komentuj:

~Emeryt_75 2009-08-26

A na fotografii niezmiennie widać śląski odcinek A4, z Katowic w kierunku Gliwic z widokiem na most kolejowy na wysokości zjazdu na Załęże ... :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Traficar na kolejnych stacjach Orlen
Traficar na kolejnych stacjach Orlen
Już niebawem na kolejnych 19 stacjach należących do PKN Orlen będzie można wypożyczać samochody na minuty należące do Traficar. Auta dostępne w ramach carsharingu będą dostępne na 50 stacjach paliw płockiego koncernu.