mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Powtórka decyzji dla mostu w Toruniu

Powtórka decyzji dla mostu w Toruniu

Wojewoda Kujawsko-Pomorski wydał ponownie decyzję o zatwierdzeniu projektu budowlanego i udzieleniu pozwolenia na budowę mostu drogowego w Toruniu wraz z drogami dojazdowymi.

Powtórka decyzji dla mostu w Toruniu
Decyzję zatwierdzającą projekt budowlany i udzielającą pozwolenia na budowę mostu wojewoda wydał już wcześniej, 4 marca 2009 r. W związku z tym, że inwestycja realizowana jest częściowo na obszarach chronionych - Natura 2000, inwestor wykonał ekspertyzy i zasięgnął opinii związanych z ochroną środowiska naturalnego na tym terenie. Było to konieczne także z uwagi na szczególne wymogi w tej dziedzinie przy przyznawaniu funduszy unijnych na tego typu inwestycje. Wyniki tych ekspertyz przedstawione zostały wojewodzie, jako organowi wydającemu decyzję. Uznano za słuszne doprecyzowanie warunków realizacji projektu w odniesieniu do elementów mogących mieć wpływ na środowisko. W związku z tym Miejski Zarząd Dróg wystąpił 14 maja 2009 r. do wojewody z wnioskiem o uchylenie decyzji o pozwoleniu na budowę mostu. Przygotował nowy wniosek o pozwolenie na budowę wraz z prośbą o przeprowadzenie ponownej oceny oddziaływania na środowisko dla planowanej inwestycji. Całe postępowanie zakończyło się wydaniem przez wojewodę w dniu 9 października 2009 r. decyzji o pozwoleniu na budowę.

Obecnie trwa weryfikacja ofert na inżyniera projektu. Do końca października ma zostać wyłoniona zwycięska firma, z którą umowa podpisana być powinna na początku listopada. Następnie inżynier projektu będzie pracował nad weryfikacją dokumentacji i przygotowywał wspólnie z MZD specyfikację istotnych warunków zamówienia do przetargu na realizację robót. Na wykonawcę ogłoszony zostanie przetarg ograniczony. Postępowanie będzie dwustopniowe. Inżynier projektu będzie mieć 11 dni na przygotowanie warunków dla wykonawców oraz treści ogłoszenia. W pierwszym etapie zainteresowani wykonawcy będą składać wnioski o dopuszczenie do udziału w przetargu. Po ich ocenie powstanie wykaz firm, które zostaną zaproszone do składania ofert. MZD zakłada, że nastąpi to na początku 2010 roku. Termin ten może jednak ulec przesunięciu, jeżeli na etapie prowadzonych postępowań przetargowych pojawią się protesty lub odwołania.

Podobne wiadomości:

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Polskie drogi 2016-01-05

Nowy most na Sole w Żywcu już przejezdny

Nowy most na Sole w Żywcu już przejezdny

Polskie drogi 2015-10-15

Komentuj:

~romek 2009-10-16

"Inzynier projektu wyloniony w drodze przetargu" - co za przedziwne okreslenia.Czy ZDM czy ZMD albo ZMS to prawdopodobnie Zarzad Dróg Miejskich czyli zespól urzedników to przekładania papierów.Jak to sie dzieje w urzedach ze nie posiadamy kompetentnych ludzi którzy potrafia sporzadzic kosztorysy lub nadzorowac budowy finansowane przez panstwo.Taki układ ciagłego naboru firm prywatnych do kazdego zadania w zakresie projektów nadzoru jest wysoce kosztowny,czasochłonny i niemoralny,rodi rózne podejżenia.Sowietyzm w gospodarce bardzo mocno sie zakożenił

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando