mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Poznaliśmy oferty na S3 od Nowej Soli

Poznaliśmy oferty na S3 od Nowej Soli

Pięciu wykonawców złożyło swoje oferty na zaprojektowanie i wybudowanie drogi ekspresowej S3 na ponad 16-kilometrowym odcinku od węzła Nowa Sól do Gaworzyc.

Poznaliśmy oferty na S3 od Nowej Soli
Najtańszą ofertę w wysokości 355,1 mln zł złożyła firma Dragados S.A., najdroższą, o wartości ponad 446 mln zł, konsorcjum firm Budimex S.A. i Ferrovial Agroman S.A. Przy dokonywaniu wyboru najkorzystniejszej oferty GDDKiA będzie stosować kryterium ceny, terminu realizacji oraz gwarancji jakości robót. Inwestycja powinna być zrealizowana w 30 miesięcy od daty zawarcia umowy, bez wliczania okresów zimowych (od 15 grudnia do 15 marca).

Droga ekspresowa S3 od węzła Nowa Sól Południe do węzła Gaworzyce (bez węzła), licząca 16,4 km, będzie posiadać dwa pasy ruchu z rezerwą terenu pod trzeci pas ruchu w pasie rozdziału. Wykonawca będzie musiał wybudować ponadto dwa węzły drogowe - poza węzłem "Nowa Sól Południe" również "Nowe Miasteczko" - 6 obiektów inżynierskich w ciągu drogi S3, w tym 3 wiadukty pełniący funkcję przejść ekologicznych, 1 estakadę pełniącą funkcję przejścia ekologicznego i 2 wiadukty drogowe oraz 9 wiaduktów nad budowaną drogą ekspresową i dwa duże przejścia dla zwierząt nad S3.

W specyfikacji zamówienia znalazły się także przygotowanie terenu pod przyszłe miejsca obsługi podróżnych (MOP-y) - MOP III Niegosławice Zachód i MOP II Niegosławice Wschód - wraz z doprowadzeniem mediów, budowa urządzeń ochrony środowiska, w tym między innymi ekranów akustycznych, ekranów ekologicznych, antyolśnieniowych, przepustów ekologicznych wraz z systemem ochronno–naprowadzającym, systemów budowy wód opadowych, a także ogrodzenia drogi na całej długości.W przeciągu miesiąc poznamy oferty na kolejne cztery odcinki drogi ekspresowej S3 Nowa Sól - Legnica - na przełomie sierpnia/września (II odcinek) i we wrześniu (III, IV i V odcinek). Łącznie droga ekspresowa S3 od Nowej Soli do Legnicy będzie miała długość ok. 85 km.

Przypomnijmy również, że w minionym tygodniu ogłoszono przetargi na budowę S3 w kierunku Czech - od Legnicy do Bolkowa. Wybór wykonawców i podpisanie umów ma nastąpić w przyszłym roku.

Podobne wiadomości:

Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku - ruszyły prace

Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku...

Polskie drogi 2017-01-16

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie przetargu

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie...

Polskie drogi 2017-01-16

Komentuj:

~legnickie pola 2014-08-21

no to za te parę lat dwie godzinki i nad morzem się bedzie

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.