Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Poznaliśmy oferty na rozbudowę obwodnic Gorzowa i Międzyrzecza

Poznaliśmy oferty na rozbudowę obwodnic Gorzowa i Międzyrzecza

21 ofert wpłynęło w przetargu na budowę drugich jezdni obwodnicy Gorzowa Wlkp. i Międzyrzecza w województwie lubuskim. Prace związane z rozbudową drugich jezdni na obwodnicach Gorzowa i Międzyrzecza powinny ruszyć w lipcu tego roku a zakończyc się w II kwartale 2017 roku.

Poznaliśmy oferty na rozbudowę obwodnic Gorzowa i Międzyrzecza
Jak informuje GDDKiA wpłynęło 11 ofert na obwodnicę Międzyrzecza i 10 ofert na obwodnicę Gorzowa Wlkp.

Najtańszą propozycję budowy drugiej jezdni obwodnicy Międzyrzecza złożyło hiszpańsko-czeskie konsorcjum z liderem OBRASCÓN HUARTE LAIN S.A. Torre Espacio na kwotę ponad 95 mln zł brutto.

Dla drugiej jezdni obwodnicy Gorzowa Wlkp. w ciagu projektowanej drogi ekspresowej S3 najmniejszy koszt budowy zaproponowało konsorcjum z tym samym liderm - hiszpańską firmą OBRASCÓN HUARTE LAIN S.A. Torre Espacio na kwotę ponad 268 mln zł.

Na rozbudowę niemal 12 km odcinka drogi S3 w ciągu obwodnicy Gorzowa przewidziano 25 miesięcy z wyłączeniem okresów zimowych, przypadających między 15 grudnia a 15 marca.

Obecnie w realizacji jest odcinek od Gorzowa Wlkp. do Międzyrzecza, którego oddanie do użytku planowane jest na  15 maja 2014 r.

 

Podobne wiadomości:

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~warszawiak 2014-04-11

Bardzo dobrze, im szybciej, tym lepiej. Oddane odcinki S3 w zeszłym roku były (z małymi wyjątkami) i kończony obecnie odcinek Miedzyrzecz-Gorzów będzie (wszystko na to wskazuje) chlubnym wyjątkiem w oddaniu nowej drogi w terminie zgodnie z kontraktem i bez żadnych aneksów. Bardzo rzadko się niestety od kilku lat tak zdarza. Ale będę powtarzać do znudzenia: gdyby nie było parę lat temu kretyńskiej decyzji o niebudowaniu od razu dwóch jezdni na obwodnicach Międzyrzecza i Gorzowa, (co per saldo zawsze jest tańsze od budowy najpierw jednej jezdni, a potem drugiej), od maja mielibyśmy dwujezdniową ekspresówkę, czyli ekspresówkę z prawdziwego zdarzenia od Sulechowa do A6. Teraz niestety trzeba zbudować owe drugie jezdnie i postoimy na obwodnicach Gorzowa i Międzyrzecza w korkach, które przy budowie drugich jezdni siłą rzeczy muszą wystąpić. Ciekawy jestem, który (lub którzy) to bezmyślny decydent drogowy podjął parę lat temu taką decyzję.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Tysiące Polaków jeździ bez OC
Tysiące Polaków jeździ bez OC
Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny donosi, ze blisko 110 tys. samochodów w Polsce nie posiada obowiązkowego ubezpieczenia OC. Najwięcej takich samochodów możemy spotkać w zachodnich województwach naszego kraju.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj