mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Poznaliśmy oferty na rozbudowę obwodnic Gorzowa i Międzyrzecza

Poznaliśmy oferty na rozbudowę obwodnic Gorzowa i Międzyrzecza

21 ofert wpłynęło w przetargu na budowę drugich jezdni obwodnicy Gorzowa Wlkp. i Międzyrzecza w województwie lubuskim. Prace związane z rozbudową drugich jezdni na obwodnicach Gorzowa i Międzyrzecza powinny ruszyć w lipcu tego roku a zakończyc się w II kwartale 2017 roku.

Poznaliśmy oferty na rozbudowę obwodnic Gorzowa i Międzyrzecza
Jak informuje GDDKiA wpłynęło 11 ofert na obwodnicę Międzyrzecza i 10 ofert na obwodnicę Gorzowa Wlkp.

Najtańszą propozycję budowy drugiej jezdni obwodnicy Międzyrzecza złożyło hiszpańsko-czeskie konsorcjum z liderem OBRASCÓN HUARTE LAIN S.A. Torre Espacio na kwotę ponad 95 mln zł brutto.

Dla drugiej jezdni obwodnicy Gorzowa Wlkp. w ciagu projektowanej drogi ekspresowej S3 najmniejszy koszt budowy zaproponowało konsorcjum z tym samym liderm - hiszpańską firmą OBRASCÓN HUARTE LAIN S.A. Torre Espacio na kwotę ponad 268 mln zł.

Na rozbudowę niemal 12 km odcinka drogi S3 w ciągu obwodnicy Gorzowa przewidziano 25 miesięcy z wyłączeniem okresów zimowych, przypadających między 15 grudnia a 15 marca.

Obecnie w realizacji jest odcinek od Gorzowa Wlkp. do Międzyrzecza, którego oddanie do użytku planowane jest na  15 maja 2014 r.

 

Podobne wiadomości:

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Komentuj:

~warszawiak 2014-04-11

Bardzo dobrze, im szybciej, tym lepiej. Oddane odcinki S3 w zeszłym roku były (z małymi wyjątkami) i kończony obecnie odcinek Miedzyrzecz-Gorzów będzie (wszystko na to wskazuje) chlubnym wyjątkiem w oddaniu nowej drogi w terminie zgodnie z kontraktem i bez żadnych aneksów. Bardzo rzadko się niestety od kilku lat tak zdarza. Ale będę powtarzać do znudzenia: gdyby nie było parę lat temu kretyńskiej decyzji o niebudowaniu od razu dwóch jezdni na obwodnicach Międzyrzecza i Gorzowa, (co per saldo zawsze jest tańsze od budowy najpierw jednej jezdni, a potem drugiej), od maja mielibyśmy dwujezdniową ekspresówkę, czyli ekspresówkę z prawdziwego zdarzenia od Sulechowa do A6. Teraz niestety trzeba zbudować owe drugie jezdnie i postoimy na obwodnicach Gorzowa i Międzyrzecza w korkach, które przy budowie drugich jezdni siłą rzeczy muszą wystąpić. Ciekawy jestem, który (lub którzy) to bezmyślny decydent drogowy podjął parę lat temu taką decyzję.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.