mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Poznań: Bukowska oficjalnie otwarta

Poznań: Bukowska oficjalnie otwarta

Strategiczny z punktu widzenia rozgrywek Euro 2012 czterokilometrowy odcinek ulicy Bukowskiej od Bułgarskiej do Wysogotowa otwarto oficjalnie w Poznaniu. Ulica Bukowska stanowi fragment drogi wojewódzkiej nr 307. Zmodernizowana ulica Bukowska zapewni lepszy dojazd do lotniska, stadionu miejskiego, korzystne połączenie z autostradą A2 a w przyszłości z III ramą komunikacyjną Poznania.

Poznań: Bukowska oficjalnie otwarta
Historia przebudowy ulicy Bukowskiej sięga 2009 roku, kiedy wojewoda wielkopolski wydał pozwolenie na budowę umożliwiające rozpoczęcie prac budowlanych. Modernizacja Bukowskiej obejmowała szeroki zakres prac i dotyczyła nie tylko przebudowanego pasa drogowego do standardu dwóch dwupasmowych jezdni, ale także skrzyżowań i dojazdów do terminali lotniczych. Powstały nowe chodniki i ścieżki rowerowe. W celu ochrony zabytkowego folwarku przestawiona została brama wjazdowa i mur okalający folwark. Drogowcy wzdłuż jezdni ustawili ekrany akustyczne zwiększające komfort mieszkańców i chroniące przed nadmiernym hałasem.

Projekt uzyskał dofinansowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Jego całkowita wartość wyniosła 96 mln zł, z czego 20 mln złotych pochodzi ze środków UE.
 

Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross