mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Poznań: Kolejne zmiany na Lechickiej

Poznań: Kolejne zmiany na Lechickiej

Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu poinformował o kolejnej zmianie organizacji ruchu, związanej z przebudową ulicy Lechickiej, stanowiącej odcinek drogi krajowej nr 92. Tymczasowe zmiany w ruchu będą obowiązywać od jutra (21 marca bieżącego roku).

Poznań: Kolejne zmiany na Lechickiej
W związku z przebudową ulicy Lechickiej w Poznaniu (odcinek pomiędzy ulicą Serbską, a skrzyżowaniem z ulicą Naramowicką), już od najbliższej soboty, 21 marca 2009 roku, nastąpią zmiany w organizacji ruchu. Kierowcy powinni zwrócić szczególną uwagę na nowe oznakowanie.  Już od godziny 8.00 rano wystąpią utrudnienia w ruchu. Zaplanowane roboty drogowe wymagają wyłączenia jezdni południowej na odcinku około 200 m (w kierunku Warszawy) do skrzyżowania z ul. Serbską.

Ruch ulicą Lechicką na przebudowywanym odcinku odbywa się na zwężonej do 6 m jezdni w dwóch kierunkach. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h.  Z ruchu wyłączona zostanie południowa jezdnia ul. Lechickiej. Ruch w dwóch kierunkach odbywać się będzie jezdnią północną. W ciągu ul. Lechickiej, na wysokości ul. Wilczak, gdzie powstaje kładka dla pieszych funkcjonuje pas techniczny dla pojazdów. Przez cały okres przebudowy ulicy utrzymany zostanie dojazd do osiedla Wilczy Młyn.

Lechicka zostanie poszerzona do dwóch jezdni po dwa pasy ruchu każda. Przebudowa zakłada również budowę kładki dla pieszych na przedłużeniu ulicy Wilczak, budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ulicą Obrońców Tobruku oraz ekranów akustycznych oddzielających ruchliwą ulicę od osiedla Wilczy Młyn. W rejonie ulicy Obrońców Tobruku powstanie również nowa zatoka autobusowa. Wzdłuż ulicy Lechickiej powstanie także nowa ścieżka rowerowa. Przebudowana zostanie również infrastruktura podziemna wraz z nowym kanałem deszczowym wyposażonym w urządzenia do oczyszczania deszczówki. Remont ulicy będzie kosztować około 30 mln zł i potrwa do końca listopada 2009 roku.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.