mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Poznań: Lechicka do remontu

Poznań: Lechicka do remontu

Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu poinformował o ogłoszeniu przetargu na przebudowę ulicy Lechickiej na odcinku od ulicy Serbskiej do skrzyżowania z ulicą Naramowicką. Modernizacja trasy jest ważna ze względu na fakt, że znajduje się w ciągu drogi krajowej nr 92.

Poznań: Lechicka do remontu
Obecnie kierowcy poruszający się ulicą Lechicką, która znajduje się w ciągu przebiegającej przez Poznań drogi krajowej nr 92, mają do dyspozycji tylko jedną jezdnię. Dlatego często tworzą się tam korki, zwłaszcza, że z tej drogi korzysta wielu kierowców przejeżdżających tranzytem przez miasto.

W związku z tym Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu ogłosił przetarg na przebudowę ulicy Lechickiej pomiędzy ulicą Serbską, a skrzyżowaniem z ulicą Naramowicką. Projekt zakłada poszerzenie ulicy Lechickiej do dwóch jezdni po dwa pasy ruchu każda. Drogowcy wybudują także kładki dla pieszych na przedłużeniu ulicy Wilczak, sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu z ulicą Obrońców Tobruku oraz ekrany akustyczne oddzielające ruchliwą ulicę od osiedla Wilczy Młyn. W rejonie ulicy Obrońców Tobruku powstanie również nowa zatoka autobusowa. Wzdłuż ulicy Lechickiej powstanie także nowa ścieżka rowerowa. Przebudowana zostanie również infrastruktura podziemna wraz z nowym kanałem deszczowym wyposażonym w urządzenia do oczyszczania deszczówki.

Otwarcie ofert firm budowlanych ma nastąpić 10 października bieżącego roku, a termin realizacji zadania został wyznaczony na 30 listopada 2009 roku.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~Letuś 2008-09-29

A mnie interesuje, czy w planach jest budowa północnej obwodnicy Poznania, a nie wciskanie całego ruchu W-Z w ul. Lechicką. Kto mieszka w pobliżu, ten wie o czym mówię. Niby jest autostrada, ale na Świecko nadal jeżdżą wszyscy Lechicką.

~j 2008-09-07

budowa zachodniej obwodnicy, jak wszystko co papierkowe usmiechnie sie do nas, powinna ruszyc w przyszlym roku. wschodniej... trudno powiedziec, jeszcze nie jest na tym etapie co zachodnia. w kazdym razie ewentualne bandy ekomatolow trzeba bedzie przeganiac z cala moca. juz jeden za duzo swirowal w sprawie zachodniej, na szczescie naczelny sad administracyjny krotko mowiac go olal i bardzo dobrze, mozna sobie poszukac w Internecie na ten temat.

~celestyn 2008-09-07

a miało być ciszej na Lechickiej po wybudowaniu obwodnicy....ten projekt oznacza jeszcze większy koszmar dla mieszkańców Wichrowego Wzgorza i Zwycięstwa.czy widziałem w projekcie wzmiankę o ekranach akustycznych? chyba nie....pomyślcie nie tylko o kierowcach.proszę..

~j 2008-09-06

ronda to jedno. rondo w zasadzie pracuje samo, czesto nie potrzeba sygnalizacji swietlnej, chociaz przy dwu/trojpasmowych mogloby dochodzic do stluczek/otarc itp., ale pomysl jest generalnie dobry. w kazdym razie jesli jest dostatecznie duzo miejsca na zrobienie skrzyzowania bezkolizyjnego, to takie nalezy robic, poki banda pieniaczy nie burzy sie, ze ktos im na kawalek dzialki chce wejsc. jaki problem zeby zrobic takie jak niestachowska/serbska lub niestachowska/wojska polskiego? wystarczy sobie zobaczyc w google earth lub zumi, miejsce na koniczyne jeszcze jest, przy dalszej rozbudowie miasta, miejsca zostanie juz tylko na rondo.

~MarKowy 2008-09-06

Kto mi wytłumaczy dlaczego tak niechętnie buduje się u nas ronda? Wg mnie znacznie lepiej regulują ruch niż skrzyzowania i są bezpieczniejsze bo wymuszają zmniejszenie prędkości. W Wielkiej Brytanii rond jest chyba nawet więcej niż krzyżówek i jeździ się świetnie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando