mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Poznań: Remont wiaduktu trwa

Poznań: Remont wiaduktu trwa

Trwają prace związane z modernizacją wiaduktu Górczyńskiego Zachodniego w Poznaniu. Remont rozpoczął się we wrześniu ubiegłego roku. Wykonawca zdążył już wyburzyć stary obiekt i prowadzi prace związane z budową nowego.

Poznań: Remont wiaduktu trwa
Generalny wykonawca prac związanych z remontem wiaduktu Górczyńskiego w Poznaniu, firma Intercor z Zwiercia, przez kilka miesięcy, które upłynęły od przekazania placu budowy, wyburzył stary obiekt i rozpoczął budowę nowego wiaduktu. Gotowe są już wszystkie fundamenty, które są umieszczone na 88 palach wielkośrednicowych o długości szesnastu metrów każdy. Trwa betonowanie 19 podpór, na których oparta zostanie konstrukcja nośna. Konstrukcję podobnie jak na wiadukcie Dolna Wilda, stanowić będzie płyta żelbetowa zespolona ze stalowymi dźwigarami, które są aktualnie montowane. Łącznie, zostanie użytych 141 dźwigarów.

Z uwagi na szybki okres realizacji prace toczą się nawet w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Wykonawca stosuje specjalne procedury i technologie, które pozwalają na kontynuowanie prac przy temperaturze -10 stopni C.

W ostatnich dniach usunięto również ubytki w nawierzchni jezdni wiaduktu Górczyńskiego Wschodniego oraz odnowiono oznakowanie poziome. Termin zakończenia prac został wyznaczony na 31 maja 2008 roku. Budowa wiaduktu jest realizowana w ramach unijnego projektu „Przebudowa obiektów inżynierskich w ciągu dróg krajowych nr 5 i 11 w Poznaniu”. Do tej pory zakończono prace na moście Przemysła I oraz wiadukcie Dolna Wilda. Trwają roboty na wiadukcie Franowo.

Podobne wiadomości:

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~czesio 2008-01-31

ja takiej firmie dawno bym juz podziekowal za uslugi.Łaczenia na nowej niedawno otwartej nitce wiaduktu na Franowie sa jeszcze gorsze niz przed remontem i cos mi sie zdaje ze niedlugo znow beda prowadzone tam prace :/

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Kilka tygodni temu zadebiutowało nowe Volvo V60, a teraz przyszedł czas na wersję sedan. Model klasy średniej powalczy z takimi konkurentami jak Audi A4, Mercedes Klasy C czy BMW Serii 3.

Zalando Zalando