mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Poznań: Trasa Katowicka wymaga przebudowy

Poznań: Trasa Katowicka wymaga przebudowy

Trasa Katowicka to obecnie wąskie gardło na drogach Poznania. Powodem jest zły stan wiaduktów, które od lat czekają na przebudowę.

Poznań: Trasa Katowicka wymaga przebudowy
Pod koniec ubiegłego roku stare wiadukty dały ponownie znac o sobie. Ich stan jest tak zły, że konieczne stało się wprowadzenie ograniczeń w ruchu. Zgodnie z ekspertyzą Politechniki Poznańskiej wprowadzone zostało ograniczenia prędkości do 30 km/h i zakazu ruchu pojazdów o masie powyżej 3,5 tony. Ekspertyza PP dopuszcza jedynie możliwość ruchu pojazdów komunikacji zbiorowej.

Przebudowa jest konieczna, jednak od kilku lat nie ma pieniędzy na realizacje inwestycji.  Jej koszt to około 270 milionów złotych. W tegorocznym budżecie miasta na ten cel przeznaczono tylko 20 milionów złotych. Resztę miasto chce pozyskać z funduszy unijnych. Gdy się uda, remont ruszy w tym roku.

9-kilometrowy odcinek Trasy Katowickiej prowadzi z ronda Rataje do granic miasta. Składa się na niego estakada, cztery wiadukty i dwa przejścia podziemne. Ulica Krzywoustego w ciągu DK11 to główny wjazd do Poznania od strony południowo-wschodniej.
Tematy w artykule: wielkopolskie drogi miejskie

Podobne wiadomości:

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

S5 Leszno Południe-Kaczkowo - podpisano umowę

S5 Leszno Południe-Kaczkowo - podpisano umowę

Polskie drogi 2016-05-10

Komentuj:

karinabyk 2014-02-26

popieram! :)

~Jarro 2014-01-16

Robić, robić, robić!!! Przy okazji proszę szukać kasę na III ramę komunikacyjną, bo rzygać się chce od tych wiecznych korków w mieście...nDziękuję :-)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.