mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Poznań: Trwa przebudowa Lechickiej

Poznań: Trwa przebudowa Lechickiej

Do listopada bieżącego roku potrwają prace związane z modernizacją ulicy Lechickiej w Poznaniu. Trasa będąca fragmentem drogi krajowej nr 92 otrzyma drugą jezdnię. Ma to umożliwić zwiększenie płynności ruchu i rozładować często tworzące się tam korki.

Poznań: Trwa przebudowa Lechickiej
Do tej pory kierowcy poruszający się ulicą Lechicką w Poznaniu, która znajduje się w ciągu przebiegającej przez miasto drogi krajowej nr 92, mieli do dyspozycji tylko jedną jezdnię. Powodowało to częste tworzenie się korków, zwłaszcza, że z tej drogi korzysta wielu kierowców przejeżdżających przez miasto tranzytem.

W związku z tym Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu ogłosił w ubiegłym roku przetarg na przebudowę ulicy Lechickiej pomiędzy ulicą Serbską, a skrzyżowaniem z ulicą Naramowicką. Głównym wykonawcą prac została firma Skanska, która już w grudniu ubiegłego roku rozpoczęła realizację inwestycji.

Lechicka zostanie poszerzona do dwóch jezdni po dwa pasy ruchu każda. Przebudowa zakłada również budowę kładki dla pieszych na przedłużeniu ulicy Wilczak, budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ulicą Obrońców Tobruku oraz ekranów akustycznych oddzielających ruchliwą ulicę od osiedla Wilczy Młyn. W rejonie ulicy Obrońców Tobruku powstanie również nowa zatoka autobusowa. Wzdłuż ulicy Lechickiej powstanie także nowa ścieżka rowerowa. Przebudowana zostanie również infrastruktura podziemna wraz z nowym kanałem deszczowym wyposażonym w urządzenia do oczyszczania deszczówki. Remont ulicy będzie kosztować około 30 mln zł i potrwa do końca listopada 2009 roku.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Opel Flextreme w Poznaniu

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~PrzemekG 2009-01-25

Jeżeli kotoś sobie pomyślał nareszcie....to jest w wielkim błędzie bo korki dalej będą gdyż przed skrzyżowaniem z ul. Naramowicką (na którym notabene tworzą się korki) droga będzie się zwężać do dwóch pasów gdyż jak się tłumaczą drogowcy w przyszłości będzie tu wielopoziomowy węzeł - czyli tak mniej więcej za kilka lat (sic!)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.