mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Poznań: Trwają prace na Głogowskiej

Poznań: Trwają prace na Głogowskiej

Drogowcy prowadzą prace związane z modernizacją ulicy Głogowskiej w Poznaniu. Jest to strategiczna inwestycja, szczególnie w perspektywie Euro 2012, gdyż w przyszłości połączy ona autostradę A-2 z portem lotniczym na Ławicy i stadionem przy ulicy Bułgarskiej.

Poznań: Trwają prace na Głogowskiej
Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu poinformował o postępie prac prowadzonych na jednej ze strategicznych inwestycji drogowych w mieście. Pod koniec 2006 roku drogowcy zakończyli przebudowę odcinka od wiaduktu Górczyńskiego do ulicy Rawickiej. Obecnie modernizacja ulicy Głogowskiej prowadzona jest na najdłuższym i najważniejszym odcinku, od autostrady A-2 do strumienia Junikowskiego.

Prace, których wykonawcą jest firma Strabag, prowadzone są zgodnie z harmonogramem. Postęp prac widać w rejonie wiaduktu Nowe Kotowo oraz zlokalizowanego pod nim bezkolizyjnego skrzyżowania. Wkrótce zostanie także oddane do użytku przejście podziemne dla pieszych przy ulicy Mieleszyńskiej. Do tej pory wybudowano już 1,7 km jezdni zachodniej oraz 2 km jezdni wschodniej. Gotowych jest także 9,2 km dróg serwisowych, przeznaczonych dla obsługi ruchu lokalnego. Zostało wykonane oświetlenie uliczne, system odwodnienia oraz 2,5 km barier ochronnych barier. Zakończony został także montaż części ekranów akustycznych. Niedługo zakończą się prace związane z przebudową infrastruktury kanalizacyjnej, elektrycznej i telekomunikacyjnej.

Aktualnie trwają prace budowlane na jezdni zachodniej na odcinku od tunelu dla pieszych do strumienia Junikowskiego, a w najbliższych dniach firma Strabag przystąpi do budowy wykopu otwartego przez drogę serwisową nr 7. Powstanie także przepust łączący stawy Rozlany i Głęboki Dół.

Pierwszy etap modernizacji ulicy Głogowskiej jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków pochodzących z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Transport. Wartość projektu wynosi ponad 157 mln zł, z czego Unia pokryje ponad 63 mln zł.

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.