Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Poznań: Winogrady do przebudowy

Poznań: Winogrady do przebudowy

Ogłoszony został przetarg nieograniczony na opracowanie dokumentacji przebudowy ulicy Winogrady na odcinku od ul. Armii Poznań do ul. Szelągowskiej w Poznaniu.

Poznań: Winogrady do przebudowy

Koncepcja przebudowy ulicy Winogrady zakłada zmianę usytuowania torowiska i jezdni. Po zakończeniu prac tramwaje będą poruszać się środkiem ulicy, a do dyspozycji kierowców będą dwie jednokierunkowe jezdnie. W celu poprawy bezpieczeństwa pasażerów MPK przy przystankach powstaną wysepki łączące się bezpośrednio z chodnikiem. Wysepki zostaną oddzielone od krawędzi jezdni wysokim krawężnikiem. Samochody będą więc musiały omijać je i przejeżdżać przez torowisko po odjeździe tramwaju. Wpływ na poprawę bezpieczeństwa będą również mieć sygnalizacje świetlne, które powstaną na przystankach i wlotach głównych ulic poprzecznych. Sygnalizacje świetlne powstaną między innymi na skrzyżowaniach z ulicami Murawa, Za Cytadelą, Zagonową, Gronową.

Koncepcja przebudowy ulicy Winogrady obejmuje także wymianę całej infrastruktury, która znajduje się w jej pasie rozdziału. Dotyczy to nie tylko wymiany torów, sieci trakcyjnej, czy odwodnienia.

Termin składania ofert został wyznaczony na 7.05.2007 roku. Zarząd Dróg Miejskich planuje rozpoczęcie przebudowy w grudniu tego roku.

Przeczytaj także:

Poznań - nowa jezdnia ul. Głogowskiej (2006-12-11)

Poznań pożyczy i zarobi na obwodnicy (2006-12-01)

 

 


Podobne wiadomości:

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

S5 Leszno Południe-Kaczkowo - podpisano umowę

S5 Leszno Południe-Kaczkowo - podpisano umowę

Polskie drogi 2016-05-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma powraca, ale tym razem jako marka wskrzeszona przez chińskiego inwestora. Model Revero to nowe wcielenie samochodu znanego przedtem jako Fisker Karma, czyli głównego konkurenta Tesli.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj