mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Poznań: Winogrady do przebudowy

Poznań: Winogrady do przebudowy

Ogłoszony został przetarg nieograniczony na opracowanie dokumentacji przebudowy ulicy Winogrady na odcinku od ul. Armii Poznań do ul. Szelągowskiej w Poznaniu.

Poznań: Winogrady do przebudowy

Koncepcja przebudowy ulicy Winogrady zakłada zmianę usytuowania torowiska i jezdni. Po zakończeniu prac tramwaje będą poruszać się środkiem ulicy, a do dyspozycji kierowców będą dwie jednokierunkowe jezdnie. W celu poprawy bezpieczeństwa pasażerów MPK przy przystankach powstaną wysepki łączące się bezpośrednio z chodnikiem. Wysepki zostaną oddzielone od krawędzi jezdni wysokim krawężnikiem. Samochody będą więc musiały omijać je i przejeżdżać przez torowisko po odjeździe tramwaju. Wpływ na poprawę bezpieczeństwa będą również mieć sygnalizacje świetlne, które powstaną na przystankach i wlotach głównych ulic poprzecznych. Sygnalizacje świetlne powstaną między innymi na skrzyżowaniach z ulicami Murawa, Za Cytadelą, Zagonową, Gronową.

Koncepcja przebudowy ulicy Winogrady obejmuje także wymianę całej infrastruktury, która znajduje się w jej pasie rozdziału. Dotyczy to nie tylko wymiany torów, sieci trakcyjnej, czy odwodnienia.

Termin składania ofert został wyznaczony na 7.05.2007 roku. Zarząd Dróg Miejskich planuje rozpoczęcie przebudowy w grudniu tego roku.

Przeczytaj także:

Poznań - nowa jezdnia ul. Głogowskiej (2006-12-11)

Poznań pożyczy i zarobi na obwodnicy (2006-12-01)

 

 


Podobne wiadomości:

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

S5 Leszno Południe-Kaczkowo - podpisano umowę

S5 Leszno Południe-Kaczkowo - podpisano umowę

Polskie drogi 2016-05-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Vision E – pierwsze zdjęcia wnętrza
Skoda Vision E – pierwsze zdjęcia wnętrza
Targi motoryzacyjne w Szanghaju ruszają już za kilka tygodni. Na stoisku Skody pojawi się koncepcyjny model Vision E, który pokazuje charakter nowego języka designu.