mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Poznań: Winogrady do przebudowy

Poznań: Winogrady do przebudowy

Ogłoszony został przetarg nieograniczony na opracowanie dokumentacji przebudowy ulicy Winogrady na odcinku od ul. Armii Poznań do ul. Szelągowskiej w Poznaniu.

Poznań: Winogrady do przebudowy

Koncepcja przebudowy ulicy Winogrady zakłada zmianę usytuowania torowiska i jezdni. Po zakończeniu prac tramwaje będą poruszać się środkiem ulicy, a do dyspozycji kierowców będą dwie jednokierunkowe jezdnie. W celu poprawy bezpieczeństwa pasażerów MPK przy przystankach powstaną wysepki łączące się bezpośrednio z chodnikiem. Wysepki zostaną oddzielone od krawędzi jezdni wysokim krawężnikiem. Samochody będą więc musiały omijać je i przejeżdżać przez torowisko po odjeździe tramwaju. Wpływ na poprawę bezpieczeństwa będą również mieć sygnalizacje świetlne, które powstaną na przystankach i wlotach głównych ulic poprzecznych. Sygnalizacje świetlne powstaną między innymi na skrzyżowaniach z ulicami Murawa, Za Cytadelą, Zagonową, Gronową.

Koncepcja przebudowy ulicy Winogrady obejmuje także wymianę całej infrastruktury, która znajduje się w jej pasie rozdziału. Dotyczy to nie tylko wymiany torów, sieci trakcyjnej, czy odwodnienia.

Termin składania ofert został wyznaczony na 7.05.2007 roku. Zarząd Dróg Miejskich planuje rozpoczęcie przebudowy w grudniu tego roku.

Przeczytaj także:

Poznań - nowa jezdnia ul. Głogowskiej (2006-12-11)

Poznań pożyczy i zarobi na obwodnicy (2006-12-01)

 

 


Podobne wiadomości:

Droga S5 Wronczyn-Kościan Południe - podpisano umowę

Droga S5 Wronczyn-Kościan Południe -...

Polskie drogi 2016-04-14

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.