mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Poznań: Zaawansowane prace na wiadukcie

Poznań: Zaawansowane prace na wiadukcie

Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu poinformował o zaawansowaniu prac prowadzonych na największym w Poznaniu obiekcie inżynierskim, wiadukcie Franowo. W tej chwili prowadzone są prace na jezdni wschodniej, a modernizacja całego obiektu zakończy się w tym roku.

Poznań: Zaawansowane prace na wiadukcie
Prace na poznańskim wiadukcie Franowo, prowadzi firma Intercor z Zawiercia w ramach projektu, który obejmuje przebudowę obiektów inżynierskich w ciągu dróg krajowych nr 5 i 11 w Poznaniu. Inwestycja jest współfinansowana przez Unię Europejską.

Przez cały czas prowadzenia prac remontowych, na obiekcie odbywa się ruch pojazdów. Podczas remontu jezdni zachodniej kierowcy mieli do dyspozycji wschodnią jezdnię wiaduktu, obecnie ruch samochodów odbywa się po jezdni zachodniej. Celem modernizacji wiaduktu Franowo jest zwiększenie dopuszczalnych obciążeń, poprzez podniesienie jego nośności do klasy A. Obecnie prace prowadzone są na jezdni wschodniej. Konstrukcja fundamentów wzmacniana jest palami jet grounting. Drogowcy wzmacniają także istniejące słupy, fundamenty oraz podpory za pomocą płaszcza żelbetowego. Wymieniane są dylatacje, montowane są nowe balustrady, bariery energochłonne i bariero – poręcze oraz słupy oświetleniowe.

Zakończył się już remont dojazdów do wiaduktu, z każdej strony po około 60 metrów. Na jezdni wschodniej wiaduktu, tak jak zachodniej, zostanie położona nowa nawierzchnia bitumiczna. Gzymsy wiaduktów zostaną wykończone polimerowymi deskami gzymsowymi w kolorze pomarańczowym, jak cała wschodnia część wiaduktu, lub w kolorze zielonym na wiadukcie zachodnim. Zakończenie modernizacji wiaduktu Franowo planowane jest na 31 maja 2008 roku.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

~jasiek 2008-02-07

do ze tak powiem miejsca gdzie plecy traca swą szanowną nazwe z taka robota.Na wyremontowanej nitce zrobili łaczenia gorsze niz byly jeszcze przed remontem,wiec podejrzewam niedlugo zobaczymy tam drogowcow ktorzy beda to wygladzac bo teraz to jest jeden wielki huk przy przejezdzaniu przez wspomniane laczenia.:/

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross