mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Poznań: Zielone światło dla obwodnicy

Poznań: Zielone światło dla obwodnicy

Wielkopolski Urząd Wojewódzki poinformował, że 7 stycznia bieżącego roku Wojewoda Wielkopolski, Piotr Florek podpisał decyzję o ustaleniu lokalizacji zachodniej obwodnicy Poznania.

Poznań: Zielone światło dla obwodnicy
Ta ważna inwestycja drogowa przebiegać będzie w ciągu drogi ekspresowej S11 na odcinku Złotkowo - autostrada A-2 i w ciągu drogi ekspresowej S5 w rejonie węzła autostradowego Głuchowo, na terenie gmin: Suchy Las, Dopiewo, Komorniki, Tarnowo Podgórne, Rokietnica i miasta Poznania.

W ramach budowy zachodniej obwodnicy Poznania powstanie 27 km odcinek drogi ekspresowej, siedem węzłów drogowych (Złotkowo, Rokietnica, Kobylniki, Swadzim, Zakrzewo, Dąbrówka, Głuchowo) oraz miejsca obsługi podróżnych, które zostaną wybudowane w Palędziu i Skórzewie. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, która jest inwestorem, musi uwzględnić między innymi warunki wynikające z potrzeb ochrony środowiska, których podstawą jest decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia. W decyzji lokalizacyjnej wojewody zawarto także warunki konserwatorskie ponieważ inwestycja przebiega przez tereny intensywnego występowania stanowisk archeologicznego osadnictwa pradziejowego i średniowiecznego, będących pod opieką konserwatorską.

Nieruchomości przeznaczone pod realizację obwodnicy stają się z mocy prawa własnością Skarbu Państwa z dniem kiedy decyzja wojewody stanie się ostateczna, a ich właścicielom przysługuje odszkodowanie. Do czasu uzyskania pozwolenia na budowę przez GDDKiA, nieruchomości mogą być użytkowane nieodpłatnie przez dotychczasowych właścicieli.

Podobne wiadomości:

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

~grz 2008-01-11

maron - możesz podziękować władzom swojego miasta. Ta obwodnica to efekt starań Poznania, a nie centrali. Jeżeli miasta same się nie postarają, to władze centralne nic nie zrobią.

~Karol 2008-01-08

Plan zrobienia urodzin już w Poznaniu - jest ok. Oferuję pomoc w realizacji TEJ :-). Wiara czeka na Ciebie !

~Artur 2008-01-08

Wyprowadzaj się z tego Lublina i dawaj do nas Tej! Zapraszamy

~Pan B. 2008-01-08

na Lublin przyjdzie czas. Cywilizacja idzie od Zachodu, a jak wiadomo od Konina Azja sie zaczyna

~maron 2008-01-08

cudnie poprostu cudnie. kolejna inwestycja realizowana na zachodzie kraju. dlaczego nikt tak nie dba o wschów np. Lublin, który może się doczeka choćby obwodnicy chyba za 100 lat

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.