mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Poznań: Zielone światło dla obwodnicy

Poznań: Zielone światło dla obwodnicy

Wielkopolski Urząd Wojewódzki poinformował, że 7 stycznia bieżącego roku Wojewoda Wielkopolski, Piotr Florek podpisał decyzję o ustaleniu lokalizacji zachodniej obwodnicy Poznania.

Poznań: Zielone światło dla obwodnicy
Ta ważna inwestycja drogowa przebiegać będzie w ciągu drogi ekspresowej S11 na odcinku Złotkowo - autostrada A-2 i w ciągu drogi ekspresowej S5 w rejonie węzła autostradowego Głuchowo, na terenie gmin: Suchy Las, Dopiewo, Komorniki, Tarnowo Podgórne, Rokietnica i miasta Poznania.

W ramach budowy zachodniej obwodnicy Poznania powstanie 27 km odcinek drogi ekspresowej, siedem węzłów drogowych (Złotkowo, Rokietnica, Kobylniki, Swadzim, Zakrzewo, Dąbrówka, Głuchowo) oraz miejsca obsługi podróżnych, które zostaną wybudowane w Palędziu i Skórzewie. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, która jest inwestorem, musi uwzględnić między innymi warunki wynikające z potrzeb ochrony środowiska, których podstawą jest decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia. W decyzji lokalizacyjnej wojewody zawarto także warunki konserwatorskie ponieważ inwestycja przebiega przez tereny intensywnego występowania stanowisk archeologicznego osadnictwa pradziejowego i średniowiecznego, będących pod opieką konserwatorską.

Nieruchomości przeznaczone pod realizację obwodnicy stają się z mocy prawa własnością Skarbu Państwa z dniem kiedy decyzja wojewody stanie się ostateczna, a ich właścicielom przysługuje odszkodowanie. Do czasu uzyskania pozwolenia na budowę przez GDDKiA, nieruchomości mogą być użytkowane nieodpłatnie przez dotychczasowych właścicieli.

Podobne wiadomości:

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

~grz 2008-01-11

maron - możesz podziękować władzom swojego miasta. Ta obwodnica to efekt starań Poznania, a nie centrali. Jeżeli miasta same się nie postarają, to władze centralne nic nie zrobią.

~Karol 2008-01-08

Plan zrobienia urodzin już w Poznaniu - jest ok. Oferuję pomoc w realizacji TEJ :-). Wiara czeka na Ciebie !

~Artur 2008-01-08

Wyprowadzaj się z tego Lublina i dawaj do nas Tej! Zapraszamy

~Pan B. 2008-01-08

na Lublin przyjdzie czas. Cywilizacja idzie od Zachodu, a jak wiadomo od Konina Azja sie zaczyna

~maron 2008-01-08

cudnie poprostu cudnie. kolejna inwestycja realizowana na zachodzie kraju. dlaczego nikt tak nie dba o wschów np. Lublin, który może się doczeka choćby obwodnicy chyba za 100 lat

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.