mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Poznań - nowa jezdnia ul. Głogowskiej

Poznań - nowa jezdnia ul. Głogowskiej

Od soboty kierowcy mogą podróżować nowo wybudowaną jezdnią ul Głogowskiej w Poznaniu. Dopuszczona do ruchu jest jezdnia w dwóch kierunkach na odcinku od ulicy Fabianowo do ulicy Opłotki. Przebudowa ulicy Głogowskiej to największa inwestycja drogowa w Poznaniu od kilkudziesięciu lat.

Poznań - nowa jezdnia ul. Głogowskiej

Projekt pierwszego etapu to najdłuższy i najważniejszy element całości prac związanych z przebudową ulicy Głogowskiej. Przebudowany odcinek jest częścią większego zadania dotyczącego przebudowy ulicy Głogowskiej. Projekt „Przebudowa ulicy Głogowskiej w Poznaniu od autostrady A2 do węzła Górczyn – etap I od autostrady A2 do strumienia Junikowskiego” wynosi prawie 157, 7 mln zł.  Kwota dofinansowania wynosi ponad 63,3 mln zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Transport. Cała inwestycja zakończy się do połowy 2008 roku.

Obecnie ulica Głogowska znajduje się w ciągu drogi krajowej nr 5 i jest ważnym elementem infrastruktury drogowej miasta Poznania, który łączy aglomerację z autostradą A2, obsługuje ruch tranzytowy od strony południowo - zachodniej, głównie z kierunku Wrocławia.

Przeczytaj także:

Poznań pożyczy i zarobi na obwodnicy (2006-12-01)

W 2008 roku pojedziemy 'ekspresową' Głogowską (2006-06-16)

 

 

 

Tematy w artykule: wielkopolskie Poznań drogi miejskie

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

~grzybek 2006-12-11

trzeba przyznać, że przebudowa im się udała. Nawet studzienki są równo z asfaltem :] Teraz niech tylko dokończą aż do A2 w Komornikach i będzie super. Choć pewnie niedługo zaczną rozbierać wiadukt górczyński i w ogóle się nie da tamtędy jeździć (korki)

~kupa 2006-12-11

Wypas

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.