mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Poznań - nowa jezdnia ul. Głogowskiej

Poznań - nowa jezdnia ul. Głogowskiej

Od soboty kierowcy mogą podróżować nowo wybudowaną jezdnią ul Głogowskiej w Poznaniu. Dopuszczona do ruchu jest jezdnia w dwóch kierunkach na odcinku od ulicy Fabianowo do ulicy Opłotki. Przebudowa ulicy Głogowskiej to największa inwestycja drogowa w Poznaniu od kilkudziesięciu lat.

Poznań - nowa jezdnia ul. Głogowskiej

Projekt pierwszego etapu to najdłuższy i najważniejszy element całości prac związanych z przebudową ulicy Głogowskiej. Przebudowany odcinek jest częścią większego zadania dotyczącego przebudowy ulicy Głogowskiej. Projekt „Przebudowa ulicy Głogowskiej w Poznaniu od autostrady A2 do węzła Górczyn – etap I od autostrady A2 do strumienia Junikowskiego” wynosi prawie 157, 7 mln zł.  Kwota dofinansowania wynosi ponad 63,3 mln zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Transport. Cała inwestycja zakończy się do połowy 2008 roku.

Obecnie ulica Głogowska znajduje się w ciągu drogi krajowej nr 5 i jest ważnym elementem infrastruktury drogowej miasta Poznania, który łączy aglomerację z autostradą A2, obsługuje ruch tranzytowy od strony południowo - zachodniej, głównie z kierunku Wrocławia.

Przeczytaj także:

Poznań pożyczy i zarobi na obwodnicy (2006-12-01)

W 2008 roku pojedziemy 'ekspresową' Głogowską (2006-06-16)

 

 

 

Tematy w artykule: wielkopolskie Poznań drogi miejskie

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

Komentuj:

~grzybek 2006-12-11

trzeba przyznać, że przebudowa im się udała. Nawet studzienki są równo z asfaltem :] Teraz niech tylko dokończą aż do A2 w Komornikach i będzie super. Choć pewnie niedługo zaczną rozbierać wiadukt górczyński i w ogóle się nie da tamtędy jeździć (korki)

~kupa 2006-12-11

Wypas

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.