mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Poznań: przebudowa wiaduktu Kosynierów Górczyńskich

Poznań: przebudowa wiaduktu Kosynierów Górczyńskich

Zamknięta dla ruchu została nitka wschodnia wiaduktu Kosynierów Górczyńskich (wiadukt Górczyński wschodni) w Poznaniu. Stary obiekt zostanie rozebrany. W jego miejsce powstanie nowy obiekt inżynierski z trzema pasami ruchu, ścieżką rowerową, ekranami akustycznymi. Nośność wiaduktu zostanie podniesiona do klasy A i obciążenia 115 kN/oś.

Poznań: przebudowa wiaduktu Kosynierów Górczyńskich
Umowa na wykonanie prac w systemie „zaprojektuj i wybuduj” została podpisana w wybranym na drodze przetargu konsorcjum firm: Mostostal Warszawa SA i Acciona Infraestructuras SA. Wartość kontraktu wynosi ponad 52 mln zł. Termin zakończenia prac został wyznaczony na 30 września 2013 roku.
Inwestycja uzyskała dofinansowanie z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013 w wysokości 85% kosztów kwalifikowanych projektu.

W związku z pracami, zamknięty dla ruchu kołowego zostanie wiadukt wschodni (wjazdowy). Ruch (w obu kierunkach)poprowadzony zostanie wiaduktem zachodnim.

Z ruchu wyłączone zostaną:
• ul. Głogowska (kierunek centrum) od skrzyżowania z ul. Czempińską do skrzyżowania z ul. Krzywą/ Ściegiennego;
• ul. Głogowska (kierunek centrum) zjazd przed wiaduktem do ul. Rakoniewickiej;
• ul. Rakoniewicka (przedłużenie Czechosłowackiej) – zamknięty wjazd na wiadukt w kierunku centrum;
• ul. Głogowska - wyłączony ruch tramwajowy na odcinku od pętli Górczyn do zajezdni przy ul. Głogowskiej.

Obowiązuje nastepująca organizacja ruchu:

• ul. Głogowska - ruch w kierunku centrum od skrzyżowania z Czempińską przewiązką z jezdni wschodniej na nitkę zachodnią wiaduktu Górczyńskiego. Powrót na jezdnię wschodnią na skrzyżowaniu ze Ściegiennego;
• ruch na wiadukcie odbywać się będzie dwoma pasami w kierunku centrum oraz jednym pasem w kierunku Wrocławia;
• ul. Głogowska - ruch w kierunku Wrocławia na wylocie skrzyżowania z ul. Ściegiennego jednym pasem ruchu. Wewnętrzny pas ruchu na skrzyżowaniu wyłącznie dla skrętu w lewo;
• ul. Rakoniewicka (przedłużenie Czechosłowackiej) - dojazd z w kierunku centrum ulicami: Czechosłowacką, Górecką, Krauthofera do ulicy Głogowskiej lub przejazdem pod wiaduktem Górczyńskim, zachodnią jezdnią ulicy Głogowskiej (kierunek - do Wrocławia) do ulicy Ostatniej skąd można będzie się kierować dwoma pasami jezdni zachodniej w kierunku centrum;
• ul. Rakoniewicka - dojazd od strony Wrocławia ulicami Ostatnią i Leszczyńską;

Podobne wiadomości:

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Mercedes SL 350 – luksus ponad wszystko

auto motor i sport 0000-00-00

Na cały rok. Kosztuje 445 000 złotych - niemal tyle, co trzy mniejsze modele SLK. SL 350 to nie tylko sezonowa zabawka dla bogaczy, ale pełnowartościowy samochód sportowy.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.