mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Poznań ? przebudują ul. Żeromskiego

Poznań ? przebudują ul. Żeromskiego

W Poznaniu ruszył remont ul. Żeromskiego na odcinku od ulicy św. Wawrzyńca do ulicy Dąbrowskiego. Koszt inwestycji wynosi 5,1 miliona złotych. Planowany termin zakończenia robót drogowych został wyznaczony na 30 listopada 2009 roku.

Poznań ? przebudują ul.  Żeromskiego
Zakres prac obejmuje: przebudowę konstrukcji jezdni dostosowaną do obecnego natężenia ruchu, wymianę nawierzchni jezdni na nową z mieszanki mineralno - asfaltowej BBTM redukującej hałas (tzw. cicha nawierzchnia), przebudowę chodników, wymianę przykanalików i studzienek ściekowych, remont zatok autobusowych, rewaloryzację zieleni. Po zachodniej stronie ulicy Żeromskiego powstanie asfaltowy ciąg pieszo-rowerowy o szerokości ok. 4 metrów. Po stronie wschodniej, ze względu na infrastrukturę podziemną, powstanie ciąg pieszo – rowerowy. Z uwagi na rowerzystów oraz na osoby niedowidzące zostaną przebudowane sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach z ulicami św. Wawrzyńca i Dąbrowskiego.

Wykonawcą robót drogowych jest wyłonione w przetargu konsorcjum: APRIVIA SA (lider konsorcjum), Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno-Drogowych SA, Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Roman Dyba.

W związku z pracami zmieniona została organizacja ruchu. Jedynie w dniach od 30 października do 1 listopada z uwagi na Dzień Wszystkich Świętych ulica Żeromskiego będzie przejezdna w obu kierunkach.

Podobne wiadomości:

Światowe Dni Młodzieży – utrudnienia w ruchu

Światowe Dni Młodzieży – utrudnienia w ruchu

Polskie drogi 2016-07-28

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Polscy kierowcy potrafią już jeździć na suwak, ale bardzo rzadko potrafią sprawnie utworzyć tzw. korytarz ratunkowy, dzięki któremu karetka pogotowia może skrócić czas dotarcia do poszkodowanych nawet o 8 minut. Za niestosowanie tej zasady będzie można dostać mandat - nawet do 900 zł.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech