mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Poznań ? przebudują ul. Żeromskiego

Poznań ? przebudują ul. Żeromskiego

W Poznaniu ruszył remont ul. Żeromskiego na odcinku od ulicy św. Wawrzyńca do ulicy Dąbrowskiego. Koszt inwestycji wynosi 5,1 miliona złotych. Planowany termin zakończenia robót drogowych został wyznaczony na 30 listopada 2009 roku.

Poznań ? przebudują ul.  Żeromskiego
Zakres prac obejmuje: przebudowę konstrukcji jezdni dostosowaną do obecnego natężenia ruchu, wymianę nawierzchni jezdni na nową z mieszanki mineralno - asfaltowej BBTM redukującej hałas (tzw. cicha nawierzchnia), przebudowę chodników, wymianę przykanalików i studzienek ściekowych, remont zatok autobusowych, rewaloryzację zieleni. Po zachodniej stronie ulicy Żeromskiego powstanie asfaltowy ciąg pieszo-rowerowy o szerokości ok. 4 metrów. Po stronie wschodniej, ze względu na infrastrukturę podziemną, powstanie ciąg pieszo – rowerowy. Z uwagi na rowerzystów oraz na osoby niedowidzące zostaną przebudowane sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach z ulicami św. Wawrzyńca i Dąbrowskiego.

Wykonawcą robót drogowych jest wyłonione w przetargu konsorcjum: APRIVIA SA (lider konsorcjum), Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno-Drogowych SA, Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Roman Dyba.

W związku z pracami zmieniona została organizacja ruchu. Jedynie w dniach od 30 października do 1 listopada z uwagi na Dzień Wszystkich Świętych ulica Żeromskiego będzie przejezdna w obu kierunkach.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Światowe Dni Młodzieży – utrudnienia w ruchu

Światowe Dni Młodzieży – utrudnienia w ruchu

Polskie drogi 2016-07-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Kilka tygodni temu zadebiutowało nowe Volvo V60, a teraz przyszedł czas na wersję sedan. Model klasy średniej powalczy z takimi konkurentami jak Audi A4, Mercedes Klasy C czy BMW Serii 3.

Zalando Zalando