mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Poznań ? przebudują ul. Żeromskiego

Poznań ? przebudują ul. Żeromskiego

W Poznaniu ruszył remont ul. Żeromskiego na odcinku od ulicy św. Wawrzyńca do ulicy Dąbrowskiego. Koszt inwestycji wynosi 5,1 miliona złotych. Planowany termin zakończenia robót drogowych został wyznaczony na 30 listopada 2009 roku.

Poznań ? przebudują ul.  Żeromskiego
Zakres prac obejmuje: przebudowę konstrukcji jezdni dostosowaną do obecnego natężenia ruchu, wymianę nawierzchni jezdni na nową z mieszanki mineralno - asfaltowej BBTM redukującej hałas (tzw. cicha nawierzchnia), przebudowę chodników, wymianę przykanalików i studzienek ściekowych, remont zatok autobusowych, rewaloryzację zieleni. Po zachodniej stronie ulicy Żeromskiego powstanie asfaltowy ciąg pieszo-rowerowy o szerokości ok. 4 metrów. Po stronie wschodniej, ze względu na infrastrukturę podziemną, powstanie ciąg pieszo – rowerowy. Z uwagi na rowerzystów oraz na osoby niedowidzące zostaną przebudowane sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach z ulicami św. Wawrzyńca i Dąbrowskiego.

Wykonawcą robót drogowych jest wyłonione w przetargu konsorcjum: APRIVIA SA (lider konsorcjum), Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno-Drogowych SA, Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Roman Dyba.

W związku z pracami zmieniona została organizacja ruchu. Jedynie w dniach od 30 października do 1 listopada z uwagi na Dzień Wszystkich Świętych ulica Żeromskiego będzie przejezdna w obu kierunkach.

Podobne wiadomości:

Światowe Dni Młodzieży – utrudnienia w ruchu

Światowe Dni Młodzieży – utrudnienia w ruchu

Polskie drogi 2016-07-28

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Przegląd płatny z góry od jesieni
Przegląd płatny z góry od jesieni
Już jesienią właściciele samochodów będą musieli zapłacić za przegląd, zanim samochód wjedzie na ścieżkę diagnostyczną.