mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Poznań: przetarg na kolejny odcinek Głogowskiej

Poznań: przetarg na kolejny odcinek Głogowskiej

Trwa modernizacja ulicy Głogowskiej w Poznaniu. W 2006 roku zakończone zostały prace na odcinku od Wiaduktu Górczyńskiego do ulicy Rawickiej, a obecnie trwają prace na najdłuższym odcinku, tj. od Autostrady A2 do Strumienia Junikowskiego. W tym tygodniu Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu ogłosił przetarg na przebudowę dalszej części ulicy Głogowskiej.

Przetarg dotyczy przebudowy na odcinku od Strumienia Junikowskiego do ulicy Rawickiej. Na odcinku o długości około 600 metrów powstaną dwie jezdnie po dwa pasy ruchu, zostanie zmodernizowany most nad Strumieniem Junikowskim oraz zbudowany bezkolizyjny wiadukt w ciągu ulicy Ostatniej. W zakres zadania wchodzi również przebudowa i budowa infrastruktury podziemnej, oświetlenia, ekranów akustycznych, założenie zieleni w pasie drogowym.

Otwarcie kopert z ofertami nastąpi 3 sierpnia 2007 roku, a zakończenie inwestycji zostało zaplanowane w terminie do 31 października 2008 roku. Po jej zakończeniu kierowcy będą mogli korzystać ze zmodernizowanej ulicy Głogowskiej od wiaduktu Górczyńskiego aż do Autostrady A2.

Przeczytaj także:

Nowa ul. Głogowska połączy Poznań z autostradą (2007-06-01)

Żółwie tempo obwodnicy Gostynia (2007-06-26)

Poznań pożyczy i zarobi na obwodnicy (2006-12-01)

 


Podobne wiadomości:

Żółwie tempo obwodnicy Gostynia

Żółwie tempo obwodnicy Gostynia

Polskie drogi 2007-06-26

Komentuj:

~g 2007-07-02

no i dobrze że coś się dzieje, co prawda przebudowa trwa już dłuuugo, ale droga zaczyna już nabierać kształtu

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Od 1 stycznia nie unikniesz zatrzmania prawa jazdy
Od 1 stycznia nie unikniesz zatrzmania prawa jazdy
Nowy rok przynosi kolejne zmiany w zakresie przepisów ruchu drogowego. Kierowcy w Polsce muszą się liczyć z tym, że sposób na uniknięcie zatrzymania prawa jazdy za przekroczenie prędkości nie będzie już działał. Co zmieniło się od 1 stycznia 2017 roku?