mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Poznań: przetarg na kolejny odcinek Głogowskiej

Poznań: przetarg na kolejny odcinek Głogowskiej

Trwa modernizacja ulicy Głogowskiej w Poznaniu. W 2006 roku zakończone zostały prace na odcinku od Wiaduktu Górczyńskiego do ulicy Rawickiej, a obecnie trwają prace na najdłuższym odcinku, tj. od Autostrady A2 do Strumienia Junikowskiego. W tym tygodniu Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu ogłosił przetarg na przebudowę dalszej części ulicy Głogowskiej.

Przetarg dotyczy przebudowy na odcinku od Strumienia Junikowskiego do ulicy Rawickiej. Na odcinku o długości około 600 metrów powstaną dwie jezdnie po dwa pasy ruchu, zostanie zmodernizowany most nad Strumieniem Junikowskim oraz zbudowany bezkolizyjny wiadukt w ciągu ulicy Ostatniej. W zakres zadania wchodzi również przebudowa i budowa infrastruktury podziemnej, oświetlenia, ekranów akustycznych, założenie zieleni w pasie drogowym.

Otwarcie kopert z ofertami nastąpi 3 sierpnia 2007 roku, a zakończenie inwestycji zostało zaplanowane w terminie do 31 października 2008 roku. Po jej zakończeniu kierowcy będą mogli korzystać ze zmodernizowanej ulicy Głogowskiej od wiaduktu Górczyńskiego aż do Autostrady A2.

Przeczytaj także:

Nowa ul. Głogowska połączy Poznań z autostradą (2007-06-01)

Żółwie tempo obwodnicy Gostynia (2007-06-26)

Poznań pożyczy i zarobi na obwodnicy (2006-12-01)

 


Podobne wiadomości:

Żółwie tempo obwodnicy Gostynia

Żółwie tempo obwodnicy Gostynia

Polskie drogi 2007-06-26

Komentuj:

~g 2007-07-02

no i dobrze że coś się dzieje, co prawda przebudowa trwa już dłuuugo, ale droga zaczyna już nabierać kształtu

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Milionowy egzemplarz Nissana Juke
Milionowy egzemplarz Nissana Juke
Osiem lat po debiucie pierwszego miejskiego crossovera Nissana, z linii produkcyjnej zakładów w Sunderland zjechał milionowy Juke. Nowy egzemplarz powstaje w brytyjskiej fabryce średnio co 105 sekund.