mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Poznań: remont na Przybyszewskiego

Poznań: remont na Przybyszewskiego

W poniedziałek tj. 26 lipca 2010 roku, rozpoczyna się remont wschodniej jezdni ulicy Przybyszewskiego w Poznaniu (na odcinku od ulicy Bukowskiej do ronda Jana Nowaka Jeziorańskiego). Termin zakończenia prac został wyznaczony na 31 sierpnia 2010 roku. W związku z pracami wschodnia jezdnia ulicy Przybyszewskiego na odcinku od ronda Jana Nowaka Jeziorańskiego do ulicy Bukowskiej zostanie wyłączona z ruchu. Zaplanowano objazdy.

Poznań: remont na Przybyszewskiego
Wschodnia jezdnia ulicy Przybyszewskiego znajduje się w bardzo złym stanie technicznym. Zakres prac obejmuje: przebudowę konstrukcji jezdni dostosowaną do obecnego natężenia ruchu, wymianę nawierzchni jezdni na nową z mieszanki mineralno - asfaltowej redukującej hałas (tzw. cicha nawierzchnia), zmianę przekroju poprzecznego jezdni przez przesunięcie linii ściekowej oraz wpustów do krawężnika ulicznego, przebudowę chodników.

Wykonawcą remontu jest wyłoniona w przetargu firma „Eurovia”.

Organizacja z ruchu

Wschodnia jezdnia ulicy Przybyszewskiego na odcinku od ronda Jana Nowaka Jeziorańskiego do ulicy Bukowskiej zostanie wyłączona z ruchu.

Ruch pojazdów odbywać się będzie po nowo wyremontowanej zachodniej jezdni ulicy Przybyszewskiego w kierunku od ronda Jana Nowaka Jeziorańskiego w stronę ulicy Bukowskiej i dalej w kierunku ulicy Dąbrowskiego i Piątkowa.

Na dojeździe do ronda Jana Nowaka Jeziorańskiego od strony centrum miasta na ulicy Grunwaldzkiej do dyspozycji kierowców będą dwa (zamiast trzech jak dotąd) pasy ruchu. W zachodnią jezdnię ulicy Przybyszewskiego będzie można kierować się wyłącznie z prawego pasa ruchu. Prosimy kierowców o zachowanie ostrożności i dostosowanie się do obowiązującej organizacji ruchu gdyż wjazd w zachodnią jezdnię ulicy Przybyszewskiego został wyznaczony między istniejącymi słupami sygnalizacji świetlnej i trakcyjnej. Jednocześnie o kilkanaście metrów przesunięte zostanie przejście dla pieszych. Ruchem pieszych sterować będzie tymczasowa sygnalizacja świetlna.

Wyłączony z ruchu będzie wlot ulicy Marcelińskiej w ulicę Przybyszewskiego. Możliwy będzie natomiast wjazd w ulicę Marcelińską wyłącznie z lewego pasa zachodniej jezdni ulicy Przybyszewskiego.

Wyłączony z ruchu zostanie wjazd z ulicy Przybyszewskiego w ulicę Opalenicką. Możliwy będzie lewoskręt z ulicy Opalenickiej w zachodnią jezdnię ulicy Przybyszewskiego.

Wyłączone z ruchu zostaną skrzyżowania z ulicami dochodzącymi do ulicy Przybyszewskiego od ulicy Polnej: Marcelińską, Rokietnicką oraz z ulicą Białą.

Pojazdy ciężarowe na dojeździe do skrzyżowania z ulicą Bukowską będą zobowiązane do poruszania się wyłącznie prawym pasem zachodniej jezdni ulicy Przybyszewskiego.

Dojazd do Szpitala Klinicznego nr 2 wyłącznie od ronda Jana Nowaka Jeziorańskiego, wyjazd ze szpitala wyłącznie w kierunku ulicy Bukowskiej.

Objazdy

Wyznaczone zostały objazdy dla ruchu tranzytowego. Pojazdy o masie 16 ton z ulicy Niestachowskiej będą kierowane ulicami św. Wawrzyńca, Polską, Bułgarską do ulicy Grunwaldzkiej. Pozostałe pojazdy mogą kierować się z ulicy Niestachowskiej w ulicę Żeromskiego a następnie zalecamy jazdę ulicami Przybyszewskiego, Bukowską, Grochowską do ulicy Grunwaldzkiej.
Obsługa ruchu lokalnego dla mieszkańców terenu znajdującego się po wschodniej stronie ulicy Przybyszewskiego między ulicami Grunwaldzką a Bukowską odbywać się będzie przez ulicę Wojskową. Na skrzyżowaniu ulic Wojskowej i Grunwaldzkiej ruchem sterować będzie niedawno wybudowana sygnalizacja świetlna.

Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Całe podium w Le Mans dla Audi

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.